Menu

عرضه نسل جدید سیستم «iDrive» ب ام و با امکانات پیشرفته

عرضه نسل جدید سیستم «iDrive» ب ام و با امکانات پیشرفته
کارپرس

جدیدترین نسخه از سیستم اطلاعات سرگرمی «iDrive» شرکت خودروسازی ب ام و امروز دوشنبه رونمایی می شود.

به گزارش خودروپرس، شرکت خودروسازی ب ام و امروز دوشنبه از نسل جدید سیستم اطلاعات سرگرمی «iDrive» رونمایی خواهد کرد.

این خودروساز آلمانی قرار است با برگزاری یک مراسم دیجیتال نسخه جدید این سیستم (iDrive 8) را به معرض نمایش بگذارد.

انتظار می رود سیستم جدید دارای قابلیت ها و امکانات پیشرفته همچون هوش مصنوعی باشد که به عنوان جایگزین سیستم عامل ب ام و 7.0 تلقی می شود.

در واقع این بروزرسانی فنی همراه با یک نمایشگر کاملاً جدید در داخل خودرو خواهد بود که شباهت هایی با صفحه نمایش «هایپراسکرین» تازه رونمایی شده توسط مرسدس بنز خواهد داشت.

طبق گزارش ها، سیستم iDrive 8 از یک نمایشگر و سیستم عامل جدید بهره مند است که پیشتر در مدل iX  که نوامبر سال گذشته رونمایی شد، به نمایش درآمد.

در این سیستم یک نمایشگر منحنی شکل جدید در قسمت مرکزی قرار دارد. آنطور که از تصاویر پیداست این یک نمایشگر طویل خواهد بود که ابزارهای دیجیتال داشبورد و صفحه اطلاعات سرگرمی در داخل آن تقسیم شده اند.

ب ام و وعده داده است که نسل جدید iDrive 8 الگوی جدیدی را از نوع ارتباط بین راننده و وسیله نقلیه شکل خواهد داد.

در خلال برگزاری نمایشگاه CES 2021 در اوایل امسال، این خودروساز آلمانی اعلام کرد که سیستم جدید شکاف بین فناوری آنالوگ و دیجیتال را برطرف خواهد کرد.

جدیدترین فناوری iDrive به خودرو کمک می کند تا تجزیه و تحلیل و درک بهتری از محیط اطراف خود داشته باشد. این امر باعث افزایش سطح اتوماسیون هنگام رانندگی یا پارک خودرو می شود.

این سیستم همچنین دارای ویژگی های پیشرفته ای همچون کنترل صدا، کنترل لمسی بر روی صفحه نمایش، نمایشگر هدآپ یا سربالا (Head-UP)، دسترسی به اینترنت درون خودرو، نرم افزارهایی از طرف های ثالث و ... است.

به گفته ب ام و، نسل جدید iDrive امسال نخستین بار در سری جدید خودروهای برقی iX و i4 نصب خواهد شد و سال آینده مدل هایی چون سری G70/G71 7 و G20/G21 3 Series LCI از آن برخوردار خواهند شد.

منبع: هندوستان تایمز