Menu

الهام گیری ایستگاه های شارژ سریع هیوندای از مسابقات فرمول یک

الهام گیری ایستگاه های شارژ سریع هیوندای از مسابقات فرمول یک
کارپرس

هیوندای قصد دارد امسال شبکه ای از ایستگاه های شارژ فوق سریع موسوم به «E-Pit» که از پیت استاپ های مسابقات فرمول یک الهام گرفته اند را در سرتاسر کره جنوبی نصب کند.

به گزارش خودروپرس، هیوندای از تصمیم خود برای نصب شبکه ای از ایستگاه های شارژ فوق سریع موسوم به «E-Pit» در سرتاسر کره جنوبی خبر داد.

این خودروساز کره ای اعلام کرد امسال 20 ایستگاه شارژ فوق سریع «E-Pit» که با الهام گرفتن از پیت استاپ های (pit stops) مسابقات فرمول یک ساخته شده اند را در کره جنوبی نصب خواهد کرد.

پیت استاپ فرآیندی فوق العاده سرعتی در مسابقات فرمول یک است که با توقف خودرو در طول مسابقه خدماتی چون تعویض تایر و سوخت گیری بر روی آن انجام می شود. سرعت عمل در این فرآیند بسیار حائز اهمیت است.

حال هیوندای قصد دارد با الهام گیری از این فرآیند، زمان شارژ خودرو برقی در جایگاه های سوخت گیری «E-Pit» را به حداقل ممکن برساند.

برای این منظور مالکان هیوندای و کیا می توانند خودرویشان را به شارژهای 800 ولت در ایستگاه «E-Pit» متصل کرده و ظرف فقط 18 دقیقه تا 80 درصد باتری خودرو را پر کنند در حالی که شارژهای نرمال این کار را در حدود 40 دقیقه انجام می دهند.

به علاوه رانندگانی که عجله بیشتری دارند می توانند با سوخت گیری 5 دقیقه ای بیش از 100 کیلومتر (60 مایل) مسافت را طی کنند.

تا پایان امسال 20 ایستگاه «E-Pit» که هر یک از 72 شارژر مستقل تشکیل شده اند در کره جنوبی نصب خواهند شد و البته در ماه جاری به تنهایی 12 مورد از آنها در بزرگراه های این کشور راه اندازی می شوند.

در آینده نیز هیوندای تصمیم دارد تا هشت ایستگاه بیشتر با 48 شارژر اضافی را در مناطق مختلف شهری احداث کند.

سیستم پرداخت هزینه در ایستگاه «E-Pit» به صورت دیجیتال و از طریق یک اپلیکیشن موبایل خواهد بود به گونه ای که رانندگان فقط کافی است تا کابل برق را متصل کرده و هزینه شارژ را از طریق گوشی خود پرداخت کنند.

ایستگاه های شارژ جدید از محصولات برقی رو به افزایش هیوندای و کیا که به زودی روانه بازار می شوند، پشتیبانی خواهند کرد.

دو محصول جدید شرکت باعنوان آیونیک 5 و EV6 در نیمه دوم سال جاری به بازار می آیند.

منبع: CNET