Menu

آپدیت بعدی نرم افزار تمام خودران تسلا غافلگیرتان می کند!

آپدیت بعدی نرم افزار تمام خودران تسلا غافلگیرتان می کند!
کارپرس

مدیرعامل تسلا وعده داد آپدیت بعدی نسخه بتای نرم افزار تمام خودران (FSD) این شرکت کاربران را غافلگیر و شگفت زده خواهد کرد.

به گزارش خودروپرس، مدیرعامل تسلا تأیید کرد که آپدیت بعدی نسخه بتای نرم افزار تمام خودران (FSD) این شرکت طی دو هفته آینده عرضه خواهد شد.

ایلان ماسک در پاسخ به سؤال یکی از کاربران توییتر ضمن اشاره به ایمنی بالای نسل آینده نرم افزار FSD نوشت: "نسخه بتای جدید (FSD Beta V9.0) که احتمالاً طی دو هفته آینده عرضه می شود، کاربران را غافلگیر و تحت تأثیر قرار خواهد داد."

ماسک در پاسخ به سؤال کاربر دیگری نیز عنوان کرد که این قابلیت طی چند ماه آینده در کانادا نیز عرضه خواهد شد.

مدیرعامل تسلا خاطرنشان کرد که این تأخیر به دلیل وجود اختلاف در شرایط رانندگی خودران بین کانادا و آمریکاست.

تسلا در حال حاضر نسخه بتای سیستم تمام خودران خود را جهت آزمایش در اختیار تعداد محدودی از رانندگان منتخب قرار داده است.

سازنده آمریکایی خودروهای برقی از این رانندگان خبره خواسته است تا سیستم جدید را قبل از عرضه عمومی آن در بازارهای بین المللی تجربه کنند.

برخی از ویژگی های این سیستم عبارتند از کمک به راننده برای کمک به سبقت از خودروهای دیگر، قابلیت تغییر لاین خودکار، پارک و فراخوانی خودکار خودرو، کنترل خودکار چراغ راهنمایی و علامت توقف.

در جدیدترین بروزرسانی که ماه اکتبر گذشته به این نرم افزار اضافه شد خودروهای تسلا می توانند به طور خودکار به محض سبز شدن چراغ های راهنمایی شروع به حرکت کنند، حتی اگر خودرویی جلوی آنها نباشد.

به عبارت دیگر الزامی وجود ندارد که خودرو جلویی ابتدا شروع به حرکت کند و حتی اگر خودرو در ردیف اول پشت چراغ قرار داشته باشد با سبز شدن آن شروع به حرکت خواهد کرد.

البته نامگذاری سیستم «تمام خودران» به این معنا نیست که راننده می تواند صندلی خود را به طور کامل رها کند، بلکه این سیستم همچنان نیاز دارد تا وی دستان خود را روی فرمان گذاشته و در صورت لزوم آماده باشد تا کنترل مجدد خودرو را به دست بگیرد.

سیستم FSD که نسخه بسیار پیشرفته ای از نرم افزار اتوپایوت است در پاییز سال 2020 در مقیاس بسیار محدود برای تعدادی از رانندگان منتخب در نسخه بتا عرضه شد.

منبع: هندوستان تایمز