Menu

آیا شیشه های دوجداره تسلا می توانند مانع سرقت شوند؟

آیا شیشه های دوجداره تسلا می توانند مانع سرقت شوند؟
کارپرس

تجهیز تسلا مدل Y به شیشه های دوجداره و مقاوم توانسته است احتمال سرقت لوازم داخل خودرو را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش دهد.

به گزارش خودروپرس، فرض کنید که یک سارق قصد دارد با شکستن شیشه های تسلا مدل Y برخی وسایل درون آن را به سرقت ببرد آیا وجود شیشه های دوجداره تلاش سارق را خنثی خواهد کرد؟

به گزارش «insideevs»، تسلا در برخی خودروهای خود از جمله مدل Y شیشه دوجداره را به عنوان ابزاری برای جلوگیری از ورود سروصداهای مزاحم به داخل کابین معرفی کرده است.

آزمایشات صورت گرفته درباره موفقیت یا عدم موفقیت این شیشه ها در کاهش سروصدای داخل کابین نتایج متفاوتی را نشان می دهد، اما مسلماً یکی از مزایایی که این شیشه های دوجداره به همراه داشته اند استحکام و مقاومت آن در برابر ضربات است.

انتشار برخی ویدئوهای جدید نشان می دهد که در بحث ایمن سازی خودرو، وجود شیشه های دوجداره بهتر از یک جداره است.

البته به خاطر داشته باشید که حتی شیشه های تسلا سایبرتراک که ادعا می شد اساساً ضدگلوله هستند هنگام رونمایی از آن در زمان پخش زنده خرد و شکسته شدند.

با این حال نکات جدیدی که از ویدئوهای ارسالی به «insideevs» برداشت می شود این است که تلاش سارقان برای نفوذ به مدل Y با وجود شیشه های دوجداره تا حد زیادی ناکام می شود.

یوتیوبر معروف «Teslacam Supercharged» در ویدئوهایی که با استفاده از فناوری ضدسرقت سنتری مورد (Sentry Mode) ضبط شده است از تلاش ناموفق سارقان برای دزیدن یک خودرو مدل Y پرده بر می دارد.

این یوتیوبر می گوید: شیشه دوجداره و کاملاً مستحکم از مدل Y در برابر سرقت محافظت کرده است.

منبع: insideevs