Menu

کرایه فناوری خودران فولکس: ساعتی 8 دلار!

کرایه فناوری خودران فولکس: ساعتی 8 دلار!
کارپرس

فولکس واگن بر روی ایده جدیدی برای آینده کار می کند که طبق آن فناوری خودران با فعال سازی از راه دور و به صورت ساعتی به مشتریان کرایه داده می شود.

به گزارش خودروپرس، صنعت جهانی خودرو در حال تغییر است و در شرایطی که خودروسازان مجبور به تولید خودروهای پاک شده اند مشتریان خواهان نصب قابلیت های جدید و به روزی بر روی خودروهای شان هستند.

تغییر و تکامل صنعت خودرو نه تنها چالش های دشوار بلکه فرصت های جدیدی را پیش روی خودروسازان قرار داده است.

فولکس واگن یکی از شرکت هایی است که ایده تازه ای را برای افزایش سودآوری خود دنبال می کند.

کلاوس زلمر مدیر بازاریابی و فروش فولکس واگن اخیراً در مصاحبه ای با «TopGear» ضمن تشریح این ایده جدید از استراتژی خودروساز آلمانی برای دهه آینده پرده برداشت.

وی در این مصاحبه با اذعان به فرصت بزرگی که قابلیت بروزرسانی بی سیم برای خودروسازان پدید آورده است تصویری بسیار متفاوت و البته منطقی از تجربه خرید خودرو در آینده را ترسیم کرد.

زلمر اعتقاد دارد که فولکس واگن در آینده به جای متناسب سازی قابلیت های هر خودرو با ویژگی های مطلوب هر مشتری، همه تجهیزات و فناوری های لازم را از قبل پیش بینی و نصب خواهد کرد تا مشتری در زمان نیاز و به انتخاب خود از آنها استفاده کند.

این امر هزینه های تولید را کاهش خواهد داد و در بهترین سناریوی ممکن، خودروهای آینده برای مشتریان ارزان تر خواهند بود.

به بیان دیگر فولکس واگن برای افزایش کارایی خود به عنوان یک نهاد تجاری قصد دارد برخی ویژگی ها و قابلیت ها را فقط در زمان نیاز مشتریان به آنها کرایه دهد.

زلمر با ذکر یک مثال بسیار جالب از کرایه فناوری رانندگی خودران به توصیف این ایده پرداخت.

مدیر بازاریابی و فروش فولکس در این خصوص گفت: "این ایده مبتنی بر مدل سود و هزینه است. اگر مثال فناوری رانندگی خودران سطح 4 را در نظر بگیرید هزینه نصب این سیستم در خودرو بسیار زیاد و شاید یک عدد پنج رقمی باشد. چه کسی حاضر است چنین هزینه ای را برای این فناوری پرداخت کند؟"

وی افزود: "حال تصور کنید که ما این فناوری را از قبل نصب کرده و آن را از راه دور فعال و غیرفعال کنیم. مدل هزینه ای ما می گوید که اگر به ازای هر ساعت استفاده از حالت خودران سطح 4 حدود 7 یورو (8/4 دلار) مطالبه کنیم این یک کسب و کار سودآور خواهد بود."

زلمر ادامه داد: "اگر شما در زمان خرید خودرو نیازی به حالت رانندگی خودران نداشته باشید اما بعداً تصمیم بگیرید که از آن استفاده کنید ما آن را روشن خواهیم کرد، اما اگر مالک بعدی این خودرو نیازی به استفاده از فناوری نداشته باشد می توانیم آن را از کار بیاندازیم."

به گفته وی بروزرسانی بی سیم امکان دستیابی به سیستم عامل یک خودرو و فعال سازی چنین فناوری هایی را فراهم می کند.

در نهایت فولکس واگن اعتقاد دارد مشتریان با پرداخت هزینه برای کرایه ساعتی این فناوری رضایتمندی بیشتری خواهند داشت.

منبع: موتور وان