Menu

قیمت «کرایه ساعتی» فناوری خودران فولکس مشخص شد

قیمت «کرایه ساعتی» فناوری خودران فولکس مشخص شد
کارپرس

فولکس واگن بر روی ایده جدیدی برای آینده کار می کند که طبق آن فناوری خودران با فعال سازی از راه دور و به صورت ساعتی به مشتریان کرایه داده می شود.

به گزارش خودروپرس، مدیر بازاریابی و فروش فولکس واگن قیمت پیشنهادی برای کرایه هر ساعت فناوری خودران این شرکت را حدود 7 یورو اعلام کرد.

«کلاوس زلمر» به روزنامه آلمانی «Die Welt» گفت: "در رابطه با فناوری خودران، قیمت پیشنهادی ما هفت یورو به ازای هر ساعت است. بنابراین اگر شما نمی خواهید خودتان سه ساعت رانندگی کنید می توانید 21 یورو برای آن پرداخت کنید."

براساس این گزارش فولکس واگن بر روی ایده جدیدی کار می کند که طبق آن فناوری خودران با فعال سازی از راه دور و به صورت ساعتی به مشتریان کرایه داده می شود.

زلمر پیشتر گفته بود فولکس در آینده همه تجهیزات و فناوری های لازم را از قبل پیش بینی و نصب خواهد کرد تا مشتری در زمان نیاز و به انتخاب خود از آنها استفاده کند.

این امر هزینه های تولید را کاهش خواهد داد و در بهترین سناریوی ممکن، خودروهای آینده برای مشتریان ارزان تر خواهند بود.

به بیان دیگر فولکس واگن برای افزایش کارایی خود به عنوان یک نهاد تجاری قصد دارد برخی ویژگی ها و قابلیت ها را فقط در زمان نیاز مشتریان به آنها کرایه دهد.

مدیر بازاریابی و فروش فولکس در این خصوص گفت: "این ایده مبتنی بر مدل سود و هزینه است. اگر مثال فناوری رانندگی خودران سطح 4 را در نظر بگیرید هزینه نصب این سیستم در خودرو بسیار زیاد و شاید یک عدد پنج رقمی باشد. چه کسی حاضر است چنین هزینه ای را برای این فناوری پرداخت کند؟"

وی افزود: "حال تصور کنید که ما این فناوری را از قبل نصب کرده و آن را از راه دور فعال و غیرفعال کنیم. مدل هزینه ای ما می گوید که اگر به ازای هر ساعت استفاده از حالت خودران سطح 4 حدود 7 یورو (8/4 دلار) مطالبه کنیم این یک کسب و کار سودآور خواهد بود."

زلمر ادامه داد: "اگر شما در زمان خرید خودرو نیازی به حالت رانندگی خودران نداشته باشید اما بعداً تصمیم بگیرید که از آن استفاده کنید ما آن را روشن خواهیم کرد، اما اگر مالک بعدی این خودرو نیازی به استفاده از فناوری نداشته باشد می توانیم آن را از کار بیاندازیم."

به گفته وی بروزرسانی بی سیم امکان دستیابی به سیستم عامل یک خودرو و فعال سازی چنین فناوری هایی را فراهم می کند.

در نهایت فولکس واگن اعتقاد دارد مشتریان با پرداخت هزینه برای کرایه ساعتی این فناوری رضایتمندی بیشتری خواهند داشت.

منبع: رویترز