Menu

رونمایی سامسونگ از جدیدترین سنسور تصویر خودرو

رونمایی سامسونگ از جدیدترین سنسور تصویر خودرو
کارپرس

این سنسور جدید برای دوربین های عقب و مانتیورهای دید اطراف یک خودرو استفاده شده و تصاویر با وضوح بالا را ارائه خواهد کرد.

به گزارش خودروپرس، شرکت سامسونگ الکترونیک از عرضه یک سنسور تصویر جدید برای خودرو خبر داد.

این غول فناوری کره که حضور جدی در بازار خودرو را دنبال می کند از سنسور تصویر جدید با عنوان « ISOCELL Auto 4AC» رونمایی کرد.

این سنسور برای دوربین های دید عقب و مانیتورهای دید اطراف یک خودرو استفاده شده و تصاویری با وضوح و کیفیت بالا را عرضه خواهد کرد.

جدیدترین سنسور تصویر سامسونگ در فرمت نوری 1/3.7 اینچ با 1/2 میلیون پیکسل 3 میکرومتری عرضه شده است.

سامسونگ می گوید برای نخستین بار از فناوری «CornerPixel» در این سنسور بهره گرفته که به کاهش نقاط کور حتی در شرایط سخت آب و هوایی کمک خواهد کرد.

فناوری طراحی پیکسل به کاررفته دو فتودیود (دیود نوری) را در یک ناحیه پیکسل قرار داده است با یک پیکسل 3 میکرومتری برای تصاویر با نور کم و یک پیکسل 1 میکرومتری برای محیط روشن تر.

به گفته سامسونگ، این فناوری یک محدوده دینامیک بالای 120 دسی بل پیشرفته با حداقل تاری تصویر را ارائه می دهد که انتقال هموارتر بین مناطق تاریک و روشن را امکان پذیر می کند.

سنسور تصویر جدید همچنین از راهکارهای کاهش فلیکر (چشمک زدن نور) LED برای ارائه تصاویر دقیق تر برخوردار است.

سامسونگ می گوید جهت به حداقل رساندن چشمک زنی LED که شاید از چراغ های جاده ای مثل لامپ های خیابانی و چراغ های راهنمایی ایجاد می شود می توان زمان نورردهی فوتودیود کوچک تر را افزایش داد.

«چانگ داک هیون» معاون اجرایی کسب و کار سنسور در سامسونگ گفت: "با عرضه « ISOCELL Auto 4AC» قصد داریم مجموعه سنسورهای خودرویی را به حوزه هایی چون سیستم های نظارت دوربین، رانندگی خودران و نظارت درون کابین بسط و گسترش دهیم."

منبع: ETAuto