Menu

هیوندای سگ های رباتیک را در کارخانه کیا مستقر کرد

هیوندای سگ های رباتیک را در کارخانه کیا مستقر کرد
کارپرس

ادعا می شود این ربات ها محیط اطراف را برای تهدیدات احتمالی رصد کرده و در صورت تشخیص خطر می توانند زنگ هشدار را به صدا درآورند.

به گزارش خودروپرس، اگر فرصتی برای بازدید از کارخانه کیا در کره جنوبی پیدا کردید با سگ های رباتیک چهارپا و مکانیکی مواجه می شوید که در محیط اطراف کمین کرده اند.

شاید در نگاه اول این سگ های رباتیک با یک چراغ چشمک زن در وسط صورت شان ترسناک به نظر برسند، اما قطعاً هیوندای و کیا اهداف مهمی را از استقرار آنها دنبال می کنند.

گروه هیوندای موتور اخیراً اعلام کرد که این ربات ها را برای کاهش عوامل خطرآفرین در کف کارخانه مستقر کرده است.

این ربات حاصل نخستین همکاری بین گروه هیوندای موتور و شرکت سازنده آن «بوستون داینامیکس» است که با تجهیز به هوش مصنوعی و توان مسیریابی خودکار و فناوری های تله رباتیک دارای محدوده کاربردی گسترده ای برای کارهای صنعتی است.

هیوندای می گوید هر یک از این ربات ها دارای دوربین حرارتی و لیدار سه بعدی هستند که به آنها کمک می کند تا افراد پیرامون خود را تشخیص داده، شرایط دمایی بالا را رصد کرده، خطرات احتمالی آتش سوزی را شناسایی کرده و حتی تشخیص دهند که درب های مجاور باز است یا بسته.

در صورت بروز هرگونه خطر این ربات ها می توانند زنگ هشدار را به صدا درآورند.

خودروساز کره ای می گوید این ربات ها از طریق عملیات آزمایشی در کارخانه کیا واقع در کره جنوبی برای پشتیبانی از گشت های امنیتی شبانه و ایجاد محیطی امن تر برای کارگران استفاده خواهند شد.

این ربات ها همچنین به اندازه کافی چابک هستند تا از معابر باریک عبور کنند و می توانند نقاط کوری که شاید برای چشم انسان نامرئی باشد را شناسایی کنند.

بنابراین جای تعجب نیست که هیوندای موتور به دنبال استقرار بیشتر این تجهیزات در تأسیسات خود است.

دونگ جین هیون، رئیس آزمایشگاه رباتیک گروه هیوندای موتور گفت: "ما از طریق همکاری مستمر با شرکت «بوستون داینامیکس» به ایجاد سرویس های هوشمند که خطرات را در سایت های صنعتی شناسایی کرده و از محیط کار ایمن حمایت می کند، ادامه می دهیم."

منبع: هندوستان تایمز