Menu

فناوری پورشه زمان سرویس خودرو را اعلام می کند

فناوری پورشه زمان سرویس خودرو را اعلام می کند
کارپرس

این فناوری جدید نشان می دهد که خودرو چه زمانی به سرویس نیاز دارد.

به گزارش خودروپرس، شرکت پورشه فناوری جدیدی را ابداع کرده که می تواند زمان نیاز یک خودرو به سرویس را پیش بینی و اعلام کند.

این فناوری با عنوان «Digital Twin» یک ماکت مجازی از خودروی اصلی ایجاد کرده و با استفاده از الگوریتم های مختلف تشخیص می دهد که خودرو چه زمانی به سرویس و تعمیرات نیاز دارد.

ادعا می شود که فناوری پورشه دارای ترکیبی از الگویتم هاست و از مجموعه داده های حسگر و کلان داده برای توصیه به خدمات براساس سبک رانندگی راننده استفاده می کند.

برای مثال این تکنولوژی ممکن است بسته به الگوهای مختلف رانندگی یا سایر جنبه های رفتار راننده، سرویس مورد نیاز برای سیستم تعلیق یا موتور ر توصیه کند.

به طور کلی سیستم «Digital Twin» می تواند هرگونه عیب خودرو را قبل از وقوع آن پیش بینی کند.

این فناوری نه تنها آرامش ذهنی راننده را با توصیه های به موقع به همراه دارد، بلکه به مکانیک ها نیز کمک می کند تا اطلاعات لازم در مورد مشکلات سیستم خودرو را کسب کنند.

به علاوه این فناوری، مالک خودرو را از صرف هزینه های سنگین در صورت آسیب شدید قطعات خودرو نجات می دهد.

البته پورشه قصد ندارد این سرویس را تا سال 2022 عرضه کند.

این برند لوکس زیرمجموعه گروه فولکس واگن در حال حاضر مشغول آزمایش این فناوری در نمونه های اولیه و مختلف است.

حدود نیمی از مصرف کنندگان پورشه تایکان برقی برای این برنامه آزمایشی که به طور ناشناس سیستم تعلیق بادی خودروهای الکتریکی را برای شتاب بدنه زیر نظارت دارد، داوطلب شده اند.

انتظار می رود سیستم «Digital Twin» به خودروسازان اجازه دهد برنامه های تعمیر و نگهداری ثابت را در جهت توصیه های تعمیر و نگهداری خاص یک راننده کنار بگذارند.

در این صورت کاربر (راننده) یک رکورد دیجیتالی مخصوص به خود از سوابق مشکلات خودرو و سرویس آن خواهد داشت.

منبع: هندوستان تایمز