Menu

فناوری پرداخت‌های درون خودرویی با استفاده از اثر انگشت

فناوری پرداخت‌های درون خودرویی با استفاده از اثر انگشت
کارپرس

این فناوری جدید به کاربران اجازه می دهد پرداخت بهای کالاها و خدمات را مستقیماً از داخل خودروهای خود با استفاده از یک حسگر اثر انگشت و بدون نیاز به گوشی‌های همراه انجام دهند.

به گزارش خودروپرس، دایملر (Daimler) و ویزا (Visa) در حال همکاری برای ساخت فناوری پرداخت‌های درون خودرویی هستند.

این فناوری جدید به کاربران اجازه می دهد پرداخت بهای کالاها و خدمات را مستقیماً از داخل خودروهای خود و با استفاده از یک حسگر اثر انگشت انجام دهند.

چنانچه این همکاری به سرانجام برسد، دیگر لازم نخواهد بود تا سرنشینان خودرو برای احراز هویت پرداخت به دستگاه‎های تلفن همراه شخصی تکیه کنند.

بنابراین عمل پرداخت را می‌توان از داخل خودرویی که به لطف فناوری «Delegated Authentication» ویزا به یک دستگاه پرداخت مجهز به قابلیت بیومتریک تبدیل شده است، انجام داد.

براساس این گزارش، مرسدس بنز قرار است این سرویس را به مشتریان خود در انگلیس و آلمان ارائه دهد.

دایملر اعلام کرد که با استفاده از این فناوری عمل خرید مستقیماً از طریق صفحه نمایش عریض خودرو یا «MBUX» صورت خواهد گرفت.

به گفته این خودروساز، در مراحل بعدی این امکانات به سایر بازارهای اروپایی و همچنین بازارهای جهانی عرضه خواهد شد.

این گزارش می افزاید: پلتفرم پرداخت جهانی «دایملر موبیلیتی» تحت عنوان «Mercedes pay» امکان خرید مستقیم کالاها و خدمات از داخل خودرو را فراهم خواهد کرد.

مشتریان همچنین می توانند با استفاده از این سیستم پرداخت از خدماتی مانند تهیه سوخت و پارکینگ نیز بهره مند شوند.

«آنتونی کیهیل» معاون مدیرعامل و رئیس بازارهای اروپایی ویزا این حرکت را بسیار مهم دانست و گفت: "این یک نمونه قوی از همکاری رهبر جهانی پرداخت‌های دیجیتال (ویزا) و شرکت خودروسازی دایملر برای ادغام فناوری‌هایشان جهت ایجاد راهکارهای هوشمند نسل آینده برای صنعت خودروست."

در همین حال فرانتس راینر، مدیر اجرایی دایملر موبیلیتی نیز عنوان کرد که پلتفرم «Mercedes pay» به عنوان یک امکان پرداخت درون خودرویی، خدمات دیجیتال یکپارچه‌ای را در سراسر جهان به مشتریان ارائه می‌دهد که در اکوسیستم مرسدس بنز ادغام خواهند شد.

وی افزود: "دایملر قصد دارد با همکاری ویزا، پرداخت‌های داخلی در خودرو را ارائه دهد که الزامات احراز هویت دومرحله‌ای را به روشی ایمن و کاربرپسند برآورده می‌سازد. هیچ کاری راحت‌تر از این نیست که پرداخت را با اثر انگشت انجام دهید. ما نه تنها هنگام رانندگی، بلکه در زمان پرداخت نیز امنیت را به مشتریان خود ارائه می‌دهیم."

منبع: هندوستان تایمز