Menu

نارضایتی اپل از جدیدترین گجت «BMW» برای گوشی آیفون

نارضایتی اپل از جدیدترین گجت «BMW» برای گوشی آیفون
کارپرس

با وجود هشدارهای اپل، شرکت خودروسازی «ب ام و» یک پایه جدید گوشی هوشمند را برای موتورسیکلت‌های خود عرضه کرده است.

به گزارش خودروپرس، شرکت خودروسازی «ب ام و» (BMW) با عرضه یک گجت جدید برای موتورسیکلت‌های خود هشدارهای قبلی اپل را نادیده گرفته است.

این شرکت آلمانی به تازگی یک پایه گوشی هوشمند را برای موتورسیکلت‌های خود تولید و عرضه کرده است.

این پایه «ConnectedRide Cradle» نام دارد که به موتورسیکلت‌سواران اجازه می‌دهد تا گوشی هوشمندشان را هنگام حرکت به موتورسیکلت خود وصل کنند.

این در حالی است که اپل پیشتر هشدار داده بود که اتصال آیفون به موتورسیکلت در حال حرکت ممکن است باعث آسیب دیدن دوربین گوشی شود.

به گفته این غول فناوری، قرار دادن آیفون در معرض لرزش بالا در برخی دامنه‌های فرکانس به ویژه آنهایی که توسط موتورهای موتورسیکلت پرقدرت تولید می‌شود عملکرد سیستم دوربین را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اما به رغم این هشدار، برند موتورسیکلت ب ام و (BMW Motorrad) اقدام به عرضه پایه‌های جدید گوشی هوشمند کرده است.

البته این گجت جدید ب ام و از گوشی های هوشمند اندرویدی نیز پشتیبانی می‌کند، اما برخلاف اپل تاکنون برندهای اندرویدی توصیه رسمی درباره استفاده از چنین پایه‌هایی نداشته‌اند.

براساس این گزارش پایه «ConnectedRide Cradle» علاوه بر سیستم موقعیت‌یاب ماهواره‌ای به گوشی هوشمند اجازه می‌دهد تا اطلاعات مختلف درباره موتورسیکلت را از طریق قابلیت «Multi-Controller» نمایش دهد.

این پایه با موتورسیکلت R 1200 GS شرکت آلمانی سازگار است و به علاوه با موتورسیکلت‌های قدیمی‌تر ب ام و نیز سازگار می‌باشد.

شارژ بی سیم 7.5 W Qi و نیز گزینه‌ای برای شارژ سیمی از طریق USB-C از دیگر ویژگی‌های این گجت است.

طبق این گزارش مشخص نیست که آسیب‌دیدگی دوربین‌های آیفون هنگام نصب بر روی این پایه آیا مشمول گارانتی اپل خواهد شد یا خیر.

منبع: تایمز آف ایندیا