Menu

قصد هیوندای برای ساخت «همزاد دیجیتال» کارخانه‌های واقعی

قصد هیوندای برای ساخت «همزاد دیجیتال» کارخانه‌های واقعی
کارپرس

هیوندای موتور قصد دارد با همکاری شرکت «یونیتی»، همزاد دیجیتال (digital twin) کارخانه‌های واقعی و فیزیکی را تحت پشتیبانی یک پلتفرم متاورس تولید کند.

به گزارش خودروپرس، این خودروساز کره‌جنوبی از طریق مشارکت با یونیتی - یک پلتفرم توسعه محتوای سه بعدی - اقدام به ساخت همزاد (دوقلوی) دیجیتال یک کارخانه فیزیکی مبتنی بر متاورس خواهد کرد.

هدف از این مشارکت، تحقق چشم‌انداز گروه هیوندای موتور برای تبدیل شدن به اولین مبتکر ساخت مفهوم «متافکتوری» (meta-factory) عنوان شده است.

با استفاده از همزاد دیجیتال - کلون مجازی از یک شئ یا زیرساخت فیزیکی – و ساخت متافکتوری، این گروه خودروسازی می‌تواند یک کارخانه را به صورت مجازی آزمایش و راه‌اندازی کرده و عملیات بهینه کارخانه را محاسبه کند. همچنین مدیران کارخانه می‌توانند مشکلات موجود را بدون بازدید فیزیکی حل کنند.

هیوندای اعلام کرد که در خلال یک مراسم آنلاین در نمایشگاه CES 2022 لاس وگاس، یادداشت تفاهمی با یونیتی امضا کرده است.

این دو شرکت با همکاری یکدیگر نقشه راه و پلتفرم جدید را طراحی و تولید خواهند کرد و مشارکت آنها حوزه‌هایی چون تولید هوشمند، آموزش و مطالعه هوش مصنوعی و همچنین شبیه‌سازی رانندگان خودران را دربرخواهد گرفت.

هدف در نهایت ساخت یک پلتفرم مجازی و سه بعدی است که خدمات جامع‌تری را در زمینه فروش، بازاریابی و تجربه مشتری ارائه می‌دهد.

به این ترتیب، مشتریان هیوندای می‌توانند راه حل‌های مختلف مرتبط با خودرو را به صورت دیجیتالی، آزمایش و امتحان کنند.

مفهوم متافکتوری قرار است نخستین بار در یک مرکز نوآوری تحت احداث در سنگاپور با عنوان «HMGICS» به اجرا دربیاید.

در این مرکز، هیوندای و یونیتی، نوآوری در تولید هوشمند را تسریع بخشیده و هوش مصنوعی، 5G و سایر فناوری‌های پیشرفته را در نسل بعدی پلتفرم کارخانه هوشمند ادغام خواهند کرد.

هیوندای همچنین اعلام کرد که فرصت‌های همکاری فعال با شرکای دیگر نظیر مایکروسافت را برای سرعت بخشیدن به پیشرفت کارخانه‌های هوشمند دنبال خواهد کرد.

این شرکت خاطرنشان کرد از فناوری متاورس برای شناسایی کارهایی که امکان بهبود آنها در سایت‌های تولیدی وجود دارد استفاده خواهد کرد، در حالی که یونیتی مسئول طراحی متافکتوری، ارائه فناوری رندر تصاویر لحظه‌ای و پشتیبانی از توسعه سیستم سفارشی خواهد بود.

منبع: ajudaily