Menu

آزمایش فناوری چراغ‌های هوشمند توسط فورد

آزمایش فناوری چراغ‌های هوشمند توسط فورد
کارپرس

بازوی اروپایی فورد در حال آزمایش فناوری چراغ‌های راهنمایی هوشمند است که می‌تواند به خودروهای امداد و نجات کمک کند تا سریع‌تر به مقصد خود برسند.

به گزارش خودروپرس، طبق این فناوری که اکنون در آلمان آزمایش می‌شود سیستم چراغ‌های راهنمایی هوشمند و متصل می‌توانند با خودروهای امدادی ارتباط برقرار کرده و به محض رسیدن این وسایل نقلیه سبز شوند.

چنانچه خودروهای امدادی نظیر آمبولانس، آتش‌نشانی و خودروهای پلیس به نقاط تقاطع برسند، این فناوری چراغ‌های راهنمایی را به طور خودکار سبز خواهد کرد تا این وسایل بدون توقف به حرکت خود ادامه دهند.

این سیستم همچنین می‌تواند با ارسال اطلاعات به خودروهای مجاور از ایجاد بن‌بست ترافیکی در شرایط رانندگی روزمره جلوگیری کند.

فناوری فورد که به «ارتباط سلولی خودرو با همه چیز» (C-V2X) معروف است با هشت چراغ راهنمایی متوالی در خیابانی در آخن آلمان آزمایش شده است.

فورد برای این آزمایش از یک خودروی کوگا هیبریدی مجهز به فناوری فوق که به عنوان یک آمبولانس وانمود شده بود، استفاده کرد.

وقتی خودروی آزمایشی به چراغ‌های راهنمایی نزدیک می‌شد، چراغ‌ها به طور خودکار سبز می‌شدند و اجازه عبور به این وسیله را می‌دادند. پس از عبور خودرو از تقاطع، چراغ‌های راهنمایی به عملکرد عادی خود بازمی‌گشتند.

این فناوری می‌تواند برای خودروهای امدادی که اغلب در ترافیک خیابان‌ها گرفتار می‌شوند مفید باشد.

علاوه بر کمک به خودروهای امدادی در وضعیت‌های اورژانسی این فناوری می‌تواند مزیت‌ها و کاربردهای دیگری نیز داشته باشد.

در عین حال فرود کانون در تلاش است تا اطلاعات چراغ‌های راهنمایی را با فناوری کنترل کروز تطبیقی خود ادغام کند. این سیستم به خودرو اجازه خواهد داد تا با چراغ‌های قرمز کمتری مواجه شود که برای کاهش ترافیک و نیز حرکت روان‌تر خودروها مفید خواهد بود.

منبع: هندوستان تایمز