Menu

ردیابی خودروهای پرسروصدا در کالیفرنیا با دوربین‌های هوشمند

ردیابی خودروهای پرسروصدا در کالیفرنیا با دوربین‌های هوشمند
کارپرس

ایالت کالیفرنیا در آمریکا با وضع قوانین جدید از دوربین‌های فعال‌شده با صوت برای شناسایی و ردیابی خودروهای پرسروصدا استفاده می‌کند.

به گزارش خودروپرس، مقامات این ایالت به تازگی قانون جدیدی را برای پیشگیری از آلودگی صوتی ناشی از خودروهای پرسروصدا وضع کرده‌اند.

این قانون که به عنوان بخشی از یک طرح آزمایشی تصویب شده است بین ژانویه 2023 تا دسامبر 2027 در شش شهر ایالت کالیفرنیا به اجرا درخواهد آمد.

مطابق این قانون شبکه‌ای از دوربین‌های هوشمند که از طریق صوت فعال می‌شوند، در شهرهای این ایالت نصب خواهند شد.

این دوربین‌ها مجهز به حسگرهایی هستند که به محض عبور سطح صدا از یک محدوده معین فعال خواهند شد. در این صورت دوربین‌ها قادر خواهند بود تا تصویر واضحی از پلاک خودروی متخلف را ثبت کنند.

در حال حاضر حد قانونی شدت صدا برای خودروها و موتورسیکلت‌ها در کالیفرنیا به ترتیب 95 و 80 دسی‌بل تعیین شده است.

انتظار می‌رود این محدوده‌ها تحت قانون جدید نیز ادامه پیدا کنند.

با این حال مشخص نیست که دوربین‌های فوق چطور شماره پلاک خودروی متخلف را در میان انبوهی از خودروها ثبت خواهند کرد و به علاوه این گزارش مشخص نکرده چه شهرهایی سیستم فوق را اجرا خواهند کرد.

سروصدای زیاد ناشی از سیستم‌های اگزوز خودرو یکی از مشکلاتی است که مردم در اغلب شهرهای جهان با آن مواجه هستند.

پیش از این مقامات شهر پاریس از نصب و افتتاح رادارهای صوتی با هدف جریمه خودکار خودروها و موتورسیکلت‌های پرسروصدا خبر داده بودند.

این رادارها قادر هستند با اندازه‌گیری سطح صدای وسایل نقلیه در حال حرکت و شناسایی پلاک آنها به جریمه موتورسیکلت‌ها و سایر وسایل نقلیه پرسروصدا در پایتخت فرانسه کمک کنند.

منبع: Autoweek