Menu

تجهیز دستیار صوتی MBUX مرسدس به راهنمای سفر سخنگو

تجهیز دستیار صوتی MBUX مرسدس به راهنمای سفر سخنگو
کارپرس

مرسدس یک راهنمای سخنگو را به دستیار صوتی MBUX اضافه می‌کند که این راهنما اطلاعات جالب توجه درباره جاذبه‌های مسیر را در طول سفر به رانندگان و سرنشینان اعلام می‌کند.

به گزارش خودروپرس، مرسدس بنز اعلام کرد سرویس جدید «Tourguide» (راهنمای سفر) نام دارد که با اضافه شدن به دستیار صوتی MBUX می‌تواند به عنوان یک راهنمای سخنگو اطلاعات جالب توجه درباره جاذبه‌های مسیر را هنگام سفر در جاده‌های آلمان به رانندگان اعلام کند.

به گفته غول خودروسازی آلمان راهنمای سفر صوتی «Tourguide» در مدل‌های EQS، EQE، C-Class، S-Class، AMG SL و نیز GLC جدید و همچنین شاسی بلند جدید EQS که تولید آن ماه گذشته آغاز شد، قابل دسترس خواهد بود.

رانندگان می‌توانند سرویس فوق را با فرمان صوتی «هی مرسدس، Tourguide را شروع کن» فعال کنند تا این سرویس اطلاعات گسترده درباره نکات قابل توجه در طول مسیر را برای کاربر بخواند.

مرسدس اعلام کرد که راهنمای صوتی جدید ابتدا فقط در آلمان قابل دسترس خواهد بود و سپس در سایر کشورها عرضه خواهد شد.

زمانی که کاربر ترمز کرده یا از مسیر تعیین‌شده خود خارج شود سرویس Tourguide به طور خودکار پس از 90 دقیقه خواموش خواهد شد. همچنین راننده می‌تواند در هر لحظه با فرمان صوتی یا از طریق لمس صفحه این سرویس را غیرفعال کند.

اگر سرنشینان علاقه‌مند به بازدید مکان‌های اعلام‌شده توسط Tourguide باشند باید قابلیت ناوبری را انتخاب کنند تا مستقیماً به آن مکان هدایت شوند بدون آنکه نیازی به وارد کردن نام خیابان‌ها یا شهرها داشته باشند.

پیشتر گزارش شده بود که مرسدس برای بروزرسانی سیستم اطلاعات سرگرمی درون خودرویی خود وارد همکاری با شرکت آمریکایی «زینک» Zync شده است.

این شرکت مقیم کالیفرنیا موافقت کرده تا پلتفرم سرگرمی اطلاعاتی دیجیتال درون خودرویی را برای مرسدس بنز فراهم کند

از طریق این همکاری کاربر می‌تواند به مجموعه گسترده‌ای از محتوای دیجیتال طرف ثالث در یک پلتفرم واحد دسترسی پیدا کند.

منبع: هندوستان تایمز