Menu

بروزرسانی بزرگ «اندروید اتو» از راه رسید

بروزرسانی بزرگ «اندروید اتو» از راه رسید
کارپرس

گوگل سرانجام از رابط کاربری جدید اندروید اتو جهت آزمایش عمومی بتا رونمایی کرد.

به گزارش خودروپرس، در حالی که گوگل پیشتر در خلال رویداد توسعه‌دهندگان از تغییرات بزرگ در اندروید اتو خبر داده بود، سرانجام این غول فناوری اندروید اتو جدید را جهت آزمایش در اختیار کلیه کاربران بتا قرار داد.

صرفنظر از رابط کاربری (UI) جدید اندروید اتو که «Coolwalk» نامیده می‌شود، این سیستم به تعدادی قابلیت جدید نیز مجهز شده است.

در اجلاس توسعه‌دهندگان، گوگل اعلام کرده بود که رابط کاربری جدید اساساً جهت افزایش ایمنی رانندگی محتوای مسیریابی، مدیا و ارتباطات را همزمان بر روی یک صفحه واحد نمایش خواهد داد.

طبق تصاویر منتشره، ظاهر جدید اندروید اتو شباهت زیادی به «کارپلی» اپل پیدا کرده و صفحه نمایشگر برای استفاده‌های مختلف کاربر به چند بخش تقسیم شده است.

این در حالی است که سهم عمده صفحه نمایشگر به اپلیکیشن مسیریابی یا کارت «گوگل مپ» اختصاص داده شده است (تصویر فوق)

حدود یک چهارم از کل فضای صفحه نیز به تصرف کارت اپلیکیشن موزیک درآمده و مابقی  به برنامه‌های ارتباطی اختصاص یافته است.

اگر هیچ نوع برنامه ارتباطی بر روی صفحه باز نباشد، اکثر فضا توسط کارت Maps اشغال می‌شود و مابقی نیز به برنامه موزیک اختصاص می‌یابد.

براساس این گزارش، نوار وظیفه اکنون دارای آیکون‌های Maps، Music App، Communication App و Settings است اما این آیکون‌ها دارای ترتیب نمایش مرکزی هستند.

رابط کاربری جدید این آیکون‌ها را در گوشه سمت چپ و پایین صفحه قرار داده است.

این گزارش می‌افزاید شرکت گوگل، اندروید اتو جدید را در برنامه بتای پلی استور منتشر کرده و افرادی که خواهان آزمایش آن هستند می‌توانند در برنامه بتا ثبت نام کنند.

گوگل به زودی و با پایان این آزمایشات اندروید اتو جدید را در اختیار همه کاربران قرار خواهد داد.

گفتنی است سیستم اندروید اتو به رانندگان اجازه می‌دهد از طریق اتصال گوشی‌های هوشمند اندرویدی خود به محتوای موسیقی، مدیا و اپلیکیشن‌های مسیریابی بر روی نمایشگرهای سیستم اطلاعات سرگرمی خودروی خود دسترسی داشته باشند.

منبع: gadgetsnow