Menu

هوندا فناوری خودران «سطح 3» را عرضه می کند

هوندا فناوری خودران «سطح 3» را عرضه می کند
کارپرس

هوندا قصد دارد به اولین شرکت ژاپنی تبدیل شود که فناوری خودران «سطح 3» را بر روی مدل های خود اجرا می کند.

فناوری سطح 3 به رانندگان اجازه می دهد تا در حال رانندگی دستان خود را از روی فرمان برداشته و حتی هنگام فعال سازی سیستم نگاه خود را از روی جاده نیز بردارند.

با این حال سیستم های سطح 3 به گونه ای طراحی شده اند که در صورت بروز مشکل رانندگان باید مجدداً کنترل خودرو را در دست بگیرند و به همین دلیل اکثر شرکت ها از این سطح خودداری و مستقیماً به سمت سطح 4 حرکت کرده اند.

هرچند هوندا اظهارنظر مستقیمی درباره این گزارش نکرده است، اما یکی از نمایندگان واحد تولید خودروی لاکچری هوندا (آکورا) اعلام کرد که زمان عرضه این فناوری منطبق با هدف هوندا برای عرضه فناوری خودران در سال 2020 است.

این گزارش مدعی است که هوندا لجند مجهز به سیستم سطح 3 (L3) احتمالاً با قیمت حدود 91 هزار دلار با نرخ ارز کنونی به فروش خواهد رسید.

طبق این گزارش، ژاپن با جدیت به دنبال فناوری خودران است و قصد دارد سال آینده سیستم های L3 را تجاری سازی کند.

این در حالی است که خودروسازان و شرکت ها طی سال های اخیر انتظارات زیاد از خودروهای تمام خودران را به طور یکسان کاهش داده اند. گرچه آلفابت ویمو قصد دارد محصولات خودران خود را گسترش دهد اما خودروسازانی نظیر جنرال موتورز نتوانسته اند طبق برنامه ریزی قبلی این فناوری را تجاری سازی کنند. البته جنرال موتورز سیستم "سوپر کروز" را عرضه کرده که به رانندگان اجازه می دهد حین رانندگی بین ایالت های آمریکا دستان خود را از روی فرمان بردارند.