Menu

تیبا 2 بخریم یا نخریم؟

تیبا 2 بخریم یا نخریم؟
خودروتک

خودروی تیبا دو در سال ۹۳ پس از تولیدی تیبا صندوق دار از سوی خودروسازی سایپا وارد بازار شد.

خودروی تیبا دو در سال ۹۳ پس از تولیدی تیبا صندوق دار از سوی خودروسازی سایپا وارد بازار شد.

به گزارش خبرتیوب به نقل از میزان ـ خودروی تیبا دو در سال ۹۳ پس از تولیدی تیبا صندوق دار از سوی خودروسازی سایپا وارد بازار شد.

تیبا دو یک خودروی سدان است و همانند بیشتر محصولات سایپا دارای اتاقی کوچک است که در تردد درون شهری بسیار کاربرد، این خودرو علاوه بر مصرف کم، از قیمت نسبتا مناسبی نیز نسبت به سایر خودرو‌های در این کلاس برخوردار است.

این خودرو دارای یک موتور ۱۵۰۰ سی سی و چهار سیلندر است و معادل ۸۷ اسب بخار و ۲۲۸ نیوتن گشتاور دارد و از یک جعبه دنده پنج سرعته دستی برخوردار است.

وزن و حجم کم بدنه این خودرو موجب شده تا مصرف سوخت آن کاهش پیدا کند و به صورت ترکیبی به ۶.۵ لینر در هر ۱۰۰ کیلومتر برسد و در بازار ایران یکی از مزیت‌هایی است که این خودرو نسبت به سایر خودرو‌های تولید داخل که عموما مصرف بالایی دارند برخوردار است.

این خودرو که به نوعی جایگزین پراید در خودروسازی سایپا است، تقریبا طراحی مناسبی دارد و می‌تواند نظر خریدار را به خود جلب کند.

طراحی داخلی این خودرو در مقایسه با سایرمحصولات داخلی تقریبا قابل قبول است هر چند با ایده آل‌هایی که خریدارن انتظار دارند فاصله دارد.

ایمنی این خودرو تقریبا می‌تواند خریداران را با توجه به مبلغی که هزینه می‌کنند راضی نگه دارد، تیبا دو دارای سیستم ترمز ABS بهره می‌برد و کیسه هوا نیز در این خودرو تعبیه شده ست.

از نظر سیستم صوتی نیز این خودرو مجهز به رادیو و قابلیت پخش CD و MP۳ است، همچنین تهویه مطبوع خودکار، فرمان هیدرولیک، شیشه‌بالابر برقی جلو و عقب، قفل مرکزی، دورفرمان، چراغ مه شکن عقب، چراغ پروژکتور مه شکن جلو، رینگ‌های آلومینیومی، سپر تمام رنگ هم رنگ با بدنه خودرو، کمربند‌های ایمنی قابل تنظیم پیش کشنده، سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، گرم کن شیشه عقب، صندلی قابل تنظیم در ارتفاع، آینه‌های جانبی برقی، دربازکن باک و صندوق عقب از جمله امکانات این خودرو است.