Menu

همه چیز درباره سوزوکی کیزاشی | ژاپنی گمنام بازار خودرو

همه چیز درباره سوزوکی کیزاشی | ژاپنی گمنام بازار خودرو
خودروتک

اگر در بازار خودروهای کارکرده به دنبال خودرویی با چهره خاص، کیفیت مناسب کابین، امکانات به روز و شتاب خوب باشید ممکن…

اگر در بازار خودروهای کارکرده به دنبال خودرویی با چهره خاص، کیفیت مناسب کابین، امکانات به روز و شتاب خوب باشید ممکن است کمی به مشکل بخورید چرا که پیدا کردن خودرویی با این مشخصات و قیمت سخت است. سوزوکی کیزاشی یکی از خودروهایی است که می‌تواند انتخابی مناسب باشد و در این مطلب قصد داریم به بررسی و معرفی آن بپردازیم.

به گزارش خبرتیوب به نقل از گسترش ، شاید بتوان گفت اکثر ایرانیان برند سوزوکی را با مدل گرندویتارا می‌شناسند، خودرویی که شرکت ایران خودرو مونتاژ آن را بر عهده گرفت و توانست موفقیت خوبی را در فروش این خودرو تجربه کند و در حال حاضر نیز همچنان تولید این خودرو با اندکی تغییرات صورت می‌پذیرد.

در ساخته های سوزوکی و به طور کلی اکثر برندهای ژاپنی کیفیت چه در بخش فنی و چه در بخش داخلی خودرو از جمله مواد به کاربرده شده در صندلیها و داشبورد موج میزند، پارامتری که برای ایرانیان بسیار مهم است و به آن توجه زیادی می کنند.

کیزاشی نیز یکی از محصولات این برند ژاپنی است که در اواخر سال ۱۳۹۰ و به تعداد محدود با مدل ۲۰۱۲ توسط شرکت ایران‌خودرو به کشور وارد شد، خودرویی که در آن زمان باید با رقبای سرسختی نظیر هیوندای سوناتا، تویوتا کمری و مزدا۳ رقابت می‌کرد.

همه چیز درباره سوزوکی کیزاشی | ژاپنی گمنام بازار خودرو

مشخصات فنی

سوزوکی یک پیشرانه ۲.۴ لیتری ۴ سیلندر را به عنوان قلب تپنده برای کیزاشی در نظر گرفت، پیشرانه ای که توانایی تولید حداکثر ۱۸۵ اسب‌بخار توان را دارد و این نیرو را از طریق یک جعبه‌دنده اتوماتیک CVT به محور جلو منتقل می‌کند. همگان با شنیدن حروف CVT به سرعت دیدگاهشان نسبت به یک خودرو تغییر می‌کند و ذهنشان به سمت شتاب‌گیری کند و در عین حال مصرف سوخت مناسب می‌رود اما کیزاشی با بهره‌گیری از پیشرانه نسبتا حجیم و قدرتمند، شتاب‌گیری کند را جبران کرده است و در مدت زمان ۸.۸ ثانیه می‌تواند به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد و در عین حال مصرف سوخت نسبتا قابل قبولی را در حدود ۷.۹ لیتر به صورت ترکیبی دارد؛ از این حیث می‌توان گفت کیزاشی خودرویی کاملا ایده‌آل در بازار خودرو های کارکرده است و به خوبی می‌تواند نیاز خریدارانش را برطرف نماید و حتی در مقام مقایسه، یک سر و گردن نیز از بسیاری از رقبایش حتی مزدا۳ بالاتر قرار می‌گیرد.

همه چیز درباره سوزوکی کیزاشی | ژاپنی گمنام بازار خودرو

کابین و امکانات رفاهی

کیزاشی با دو تریم مختلف و در دو تیپ فول و نیمه فول که تنها تفاوت در سطح امکانات رفاهی بود به کشور وارد شود و در حال حاضر نیز هر دو نوع تریم کرم-مشکی و یا مشکی خالص در کشور وجود دارد و می‌توانید با توجه به سلیقه‌تان یکی از این دو مورد را انتخاب کنید. کیزاشی اولین تجربه سوزوکی در ساخت یک سدان کامپکت نیمه‌لوکس بود و هرچند به دلایل مختلف نتوانست در ایران به فروش مناسبی دست یابد اما چه در بخش داخلی و چه در بخش طراحی خارج خودرو توانست موفق عمل کند. سوزوکی در بخش کابین خودرو سعی کرده است از چرم با کیفیت برای صندلی‌ها استفاده کند و فضاسازی مناسبی را برای سرنشینان داشته است بنابراین مشکل حادی از لحاظ فضای پا و سر نخواهید داشت. از لحاظ امکانات رفاهی نیز با توجه به سال تولید خودرو می‌توان گفت کیزاشی در سطح بسیار عالی قرار دارد و همچنان نیز از بسیاری از رقبای تولید ۲۰۱۷ نیز برتر است و در نمونه فول آپشن از امکاناتی نظیر شیفتر دنده پشت فرمان، سیستم صوتی حرفه‌ای همراه با ۶ بلندگو و یک ساب‌ووفر، سنسور نور و باران، صندلی راننده برقی و همچنین حافظه و گرمکن برای صندلی‌های ردیف جلو، کروزکنترل، سیستم تهویه دوال، سیستم ورود بدون کلید و سیستم شست‌و‌شو چراغ-های جلو برخوردار است. در بخش ایمنی و تعداد کیسه‌های هوا نیز سوزوکی برای کیزاشی کامل‌ترین پکیج خود یعنی ۷ عدد کیسه هوا( ۲ عدد روبه‌رو، ۲ عدد جانبی، ۲ عدد پرده‌ای و ۱ عدد برای زانو راننده) را در نظر گرفته است.

همه چیز درباره سوزوکی کیزاشی | ژاپنی گمنام بازار خودرو

جمع‌بندی

تعداد محدودی از کیزاشی به کشور وارد شد و در حال حاضر نیز تعداد انگشت شماری از این خودرو در بازار به صورت کارکرده به فروش می‌رسد چرا که اکثر دارندگان این خودرو از آن راضی هستند. در نهایت می‌توان گفت اگر علاقه‌مند به خرید خودرویی کارکرده هستید که خاص باشد و از همه لحاظ نیز شما را راضی نگه دارد میتوانید روی کیزاشی حساب باز کنید و تنها نکته منفی این خودرو می‌تواند کمی مشکل در خرید قطعات آن باشد.