Menu

هیوندای جنسیس بخریم یا هیوندای سوناتا YF؟

هیوندای جنسیس بخریم یا هیوندای سوناتا YF؟
خودروتک

مشخصات فنی خودرو سوناتا YF و جنسیس در این گزارش آمده است تا به کمک آن‌ها بتوانید خودرو مناسب مورد نظر خود را انتخاب ک…

مشخصات فنی خودرو سوناتا YF و جنسیس در این گزارش آمده است تا به کمک آن‌ها بتوانید خودرو مناسب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

به گزارش خبرتیوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از مقایسه‌های خودرویی پر مخاطب بازار، سوناتا YF با جنسیس است.

تا چندین سال پیش خرید خودرو کاری آسان به‌شمار می‌آمد، اما پیشرفت این صنعت که با آمدن مدل‌های گوناگون در سگمنت‌های مختلف همراه شد، کار خرید و انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرد.

امکانات رفاهی فراوان، طراحی‌های متفاوت و مشخصات فنی گوناگون، پارامتر‌هایی است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار تردید کند.

معرفی هیوندای سوناتا YF:

هیوندای سوناتا YF، خودرویی ساخت کشور کره جنوبی است که در سال ۲۰۱۱ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۲۳۵۹ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۹۷ اسب بخار در ۶۰۰۰ و ۳۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۲۵۲ نیوتن متر در ۴۰۰۰ و ۲۵۰ دور در دقیقه است.

هیوندای جنسیس بخریم یا هیوندای سوناتا YF؟

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۶ دنده خودکار شیف ترونیک استفاده شده است. جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۱۵ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۹.۵ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۷۰ لیتر است.

هیوندای جنسیس بخریم یا هیوندای سوناتا YF؟

از جمله امکانات این خودرو می توان به پشت سری‌های فعال شونده، ورود بدون کلید، کروز کنترل، گرمکن آینه‌ها، کامپیوتر سفری Trip Computer ، گرمکن صندلی‌های جلو و عقب، سقف پانوراما، گرمکن برف پاک کن‌ها، آینه تاریک شونده خودکار، کنترل الکتریکی صندلی‌ها همراه حافظه، سنسور جلو و عقب، چراغ‌های زنون، دریچه‌های تهویه برای سرنشینان عقب، پرده برقی عقب اشاره کرد.

هیوندای جنسیس بخریم یا هیوندای سوناتا YF؟

معرفی هیوندای جنسیس:

هیوندای جنسیس، خودرویی ساخت کشور کره جنوبی است که در سال ۲۰۰۹ طراحی شد و در آن از یک موتور ۶ سیلندر با ۲۴ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۳۷۷۸ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۲۸۵ اسب بخار در ۶۰۰۰ و ۲۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۳۵۸ نیوتن متر در ۴۰۰۰ و ۵۰۰ دور در دقیقه است.

هیوندای جنسیس بخریم یا هیوندای سوناتا YF؟

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۶ دنده خودکار شیف ترونیک استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۶۰ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۷ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۱۰.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۷۳ لیتر است.

هیوندای جنسیس بخریم یا هیوندای سوناتا YF؟

از جمله امکانات این خودرو می توان به دوربین عقب و جلو، کنترل‌های سیستم صوتی و تنظیمات صندلی‌ها روی کنسول عقب، پرده عقب برقی، سیستم فرمان تطبیقی هوشمند، دکمه استارتر،سیستم ورود بدون کلید (Keyless Go)، برف پاک کن حساس به باران، چراغ‌های اتوماتیک جلو، ۲ حافظه برای صندلی راننده و آینه‌های جانبی و فرمان، درب صندوق عقب و باک برقی، آینه جانبی برقی تاشو اشاره کرد.

هیوندای جنسیس بخریم یا هیوندای سوناتا YF؟

همچنین این خودرو مجهز به سیستم بخار ضدایی اتوماتیک شیشه‌ها، خروجی تهویه روی ستون ها، شیشه جلو و عقب ضد اشعه، صداگیر شیشه جلو، سنسور پارک عقب، پشت سری فعال صندلی ها،کمک فنر‌های گازی با قابلیت تنظیم ارتفاع برقی، جک هیدرولیک درب موتور است.

خودرو
هیوندای سوناتا YFهیوندای جنسیس
کشور سازنده
کره جنوبیکره جنوبی
سال (طراحی)
20112009
موتور
4 سیلندر 16 سوپاپه6 سیلندر 24 سوپاپه
حجم موتور
2359سی سی3778سی سی
حداکثر قدرت
197 اسب بخار در 6300 دور در دقیقه285 اسب بخار در 6200 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
252 نیوتن متر در 4250 دور در دقیقه358 نیوتن متر در 4500 دور در دقیقه
جعبه دنده
6 دنده خودکار شیف ترونیک6 دنده خودکار شیف ترونیک
شتاب 0 تا 100
9.5 ثانیه7 ثانیه
حداکثر سرعت
215 کیلومتر در ساعت260 کیلومتر در ساعت
وزن
1411 کیلوگرم1912 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4821 طول - 1834 عرض - 1471 ارتفاع4975 طول - 1890 عرض - 1485 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2794 میلیمتر2936 میلیمتر
مصرف سوخت داخل شهر
9.8 لیتر در هر صد کیلومتر13.1 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر
6.7 لیتر در هر صد کیلومتر8.7 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی
8.4 لیتر در هر صد کیلومتر10.5 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک
70 لیتر73 لیتر
استاندارد آلایندگی
یورو 4یورو 3
ترمز و پایداری
HAC - ESC - BAS - ABS - EBDESC - AFLS - TCS - ABS - EBD - ESP
کیسه هوا
کیسه هوای سرنشینان جلو - جانبی - مجموعا 6 کیسه هواکیسه هوای سرنشینان جلو - جانبی - پرده ای - مجموعا 8 کیسه هوا
سیستم صوتی
دارای 6 اسپیکر - قابلیت پخش CD و MP3 - ورودی های iPod و Auxiliary- قابلیت دانلود دفتر تلفن از طریق بلوتوث - در مدل‌های Limited : چنجر CD - نویگیشن - اسپیکر‌های Infinityبلوتوث - سیستم صوتی Lexicon با شش DVD چنجر و 17 اسپیکر - صفحه نمایش LCD لمسی- ورودی iPod و USB