Menu

مقایسه هیوندای ورنا و دوو سیلو

مقایسه هیوندای ورنا و دوو سیلو
خودروتک

مشخصات فنی خودرو دوو سیلو و هیوندای ورنا در این گزارش آمده است تا به کمک آن‌ها بتوانید خودرو مناسب مورد نظر خود را…

مشخصات فنی خودرو دوو سیلو و هیوندای ورنا در این گزارش آمده است تا به کمک آن‌ها بتوانید خودرو مناسب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

به گزارش خبرتیوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از مقایسه‌های خودرویی پر مخاطب بازار، دوو سیلو با هیوندای ورنا است.

تا چندین سال پیش خرید خودرو کاری آسان به‌شمار می‌آمد، اما پیشرفت این صنعت که با آمدن مدل‌های گوناگون در سگمنت‌های مختلف همراه شد، کار خرید و انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرد. امکانات رفاهی فراوان، طراحی‌های متفاوت و مشخصات فنی گوناگون، پارامتر‌هایی است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار تردید کند.

معرفی دوو سیلو:

دوو سیلو، خودرویی ساخت کشور کره جنوبی است که در سال ۱۹۹۴ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۱۴۹۸ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۹۰ اسب بخار در ۴۰۰۰ و ۸۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۳۷ نیوتن متر در هزار و ۳۰۰۰ و ۶۰۰ دور در دقیقه است.

مقایسه هیوندای ورنا و دوو سیلو

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۵ دنده دستی استفاده شده است. جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۱۶۵ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۲ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۴۳ لیتر است.

مقایسه هیوندای ورنا و دوو سیلو

از جمله امکانات این خودرو می توان به چراغ مه شکن جلو و عقب، چراغ جلو هالوژن، سیستم تهویه دستی و تنظیم دستی صندلی‌ها اشاره کرد.

مقایسه هیوندای ورنا و دوو سیلو

معرفی هیوندای ورنا:

هیوندای ورنا، خودرویی ساخت کشور کره جنوبی است که در سال ۲۰۰۴ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۱۶۰۰ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۱۰۵ اسب بخار در ۵۰۰۰ و ۵۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۱۴۴ نیوتن متر در ۳۰۰۰ دور در دقیقه است.

مقایسه هیوندای ورنا و دوو سیلو

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۵ دنده دستی استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۱۷۵ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۱۲.۵ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۴۵ لیتر است.

مقایسه هیوندای ورنا و دوو سیلو

از نظر ایمنی خودرو هیوندای Verna دنده‌ای سال ۲۰۰۴ موفق به دریافت ۳ ستاره ایمنی از EuroNCAP و ۴ ستاره از NHRSA شده است و دارای دو عدد کیسه هوای ایمنی، سیستم ترمز ضد قفل ABS است. همچنین قفل مرکزی، سیستم صوتی با ۴ بلندگو، تنظیم دستی صندلی‌های جلو در ۴ جهت و مه شکن عقب از آپشن‌های هیوندای ورنا به شمار می‌رود.

مقایسه هیوندای ورنا و دوو سیلو
خودرو
دوو سیلوهیوندای ورنا
کشور سازنده
کره جنوبیکره جنوبی
سال (طراحی)
19942004
موتور
4 سیلندر 16 سوپاپه4 سیلندر 12 سوپاپه
حجم موتور
1498سی سی1600سی سی
حداکثر قدرت
90 اسب بخار در 4800 دور در دقیقه105 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
137 نیوتن متر در 3600 دور در دقیقه144 نیوتن متر در 3000 دور در دقیقه
جعبه دنده
5 دنده دستی5 دنده دستی
شتاب 0 تا 100
12 ثانیه12.5 ثانیه
حداکثر سرعت
165 کیلومتر در ساعت175 کیلومتر در ساعت
وزن
1120 کیلوگرم934 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4482 طول - 1662 عرض - 1393 ارتفاع4260 طول - 1680 عرض - 1395 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2520 میلیمتر2441 میلیمتر
مصرف سوخت داخل شهر
9.5 لیتر در هر صد کیلومتر9.4 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر
5.4 لیتر در هر صد کیلومتر5.6 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی
6.5 لیتر در هر صد کیلومتر7 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک
43 لیتر45 لیتر
ترمز و پایداری
ترمز جلو دیسکی - ترمز عقب کاسه‌ایABS - EBD
کیسه هوا
ایربگ راننده و سرنشینایربگ راننده و سرنشین
سیستم صوتی
سیستم کاست پلیر به همراه چهار بلندگورادیو پخش 4 بلندگو