Menu

مقایسه رنو لتتیود و رنو لاگونا کوپه

مقایسه رنو لتتیود و رنو لاگونا کوپه
خودروتک

مشخصات فنی رنو لاگونا کوپه و رنو لتیتیود در این گزارش آمده است تا به کمک آن‌ها بتوانید خودرو مناسب مورد نظر خود را…

مشخصات فنی رنو لاگونا کوپه و رنو لتیتیود در این گزارش آمده است تا به کمک آن‌ها بتوانید خودرو مناسب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

به گزارش خبرتیوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از مقایسه‌های خودرویی پر مخاطب بازار، رنو لاگونا کوپه با رنو لتیتیود است.

تا چندین سال پیش خرید خودرو کاری آسان به‌شمار می‌آمد، اما پیشرفت این صنعت که با آمدن مدل‌های گوناگون در سگمنت‌های مختلف همراه شد، کار خرید و انتخاب را برای خریداران کمی دشوار کرد.

امکانات رفاهی فراوان، طراحی‌های متفاوت و مشخصات فنی گوناگون، پارامتر‌هایی است که ممکن است علاقه‌مندان را دچار تردید کند.

معرفی رنو لاگونا کوپه:

رنو لاگونا کوپه، خودرویی ساخت کشور فرانسه است که در سال ۲۰۰۸ طراحی شد و در آن از یک موتور ۶ سیلندر با ۲۴ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۳۴۹۸ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۲۴۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۳۳۰ نیوتن متر در ۴۰۰۰ و ۴۰۰ دور در دقیقه است.

مقایسه رنو لتتیود و رنو لاگونا کوپه

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۴۰ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۷.۴ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۱۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۶۶ لیتر است.

مقایسه رنو لتتیود و رنو لاگونا کوپه

از جمله امکانات این خودرو می توان به صندلی‌های چرمی، گرمکن صندلی‌های جلو، صندلی راننده دارای حافظه، قابلیت اتوماتیک خم شدن آینه‌های جانبی هنگام انتخاب دنده عقب، تنظیم برقی به همراه آیینه تا شونده، آینه وسط الکتروکرومیک، سیستم کروز کنترل، سیستم محدود کننده سرعت، برف پاک کن اتوماتیک مجهز به سنسور باران اشاره کرد.

مقایسه رنو لتتیود و رنو لاگونا کوپه

معرفی رنو لتیتیود:

رنو لتیتیود، خودرویی ساخت کشور فرانسه است که در سال ۲۰۱۱ طراحی شد و در آن از یک موتور ۶ سیلندر با ۲۴ سوپاپ استفاده شده است. حجم موتور این خودرو ۳۴۹۸ سی‌سی است و به همین دلیل حداکثر قدرت آن ۲۳۳ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که نهایت گشتاور این خودرو ۳۲۹ نیوتن متر در ۴۰۰۰ و ۲۰۰ دور در دقیقه است.

مقایسه رنو لتتیود و رنو لاگونا کوپه

در سیستم حرکتی آن از یک جعبه دنده ۶ دنده خودکار استفاده شده است، جالب است بدانید که این خودرو می‌تواند حداکثر سرعت ۲۳۴ کیلومتر در ساعت به شما هدیه دهد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برای آن ۸.۴ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی در این خودرو ۱۰.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و حجم باک آن ۷۰ لیتر است.

مقایسه رنو لتتیود و رنو لاگونا کوپه

این خودرو دارای بالاترین امتیاز استاندارد ایمنی اروپا (۵ ستاره از EuroNCAP) است. از جمله امکانات این خودرو می توان به کمربند ایمنی با سیستم پیش کشنده متناسب با ضربه و محدود کننده فشار ، سه عدد کمربند ایمنی سه نقطه‌ای برای صندلی‌های عقب ، سیستم ایمنی شیشه بالابر عقب ، سیستم هشدار دهنده موانع جلو و عقب ، پشت سری Headrest برای ایمنی جهت جلوگیری از آسیب دیدگی گردن اشاره کرد.

از دیگر امکانات این خودرو می توان به فعال شدن اتوماتیک فلاشر‌ها به هنگام ترمز ناگهانی ، قفل مرکزی اتوماتیک در‌ها هنگام حرکت ، برف پاک کن اتوماتیک مجهز به سنسور باران ، سقف پانورما ، سانروف چند حالته مجهز به سیستم ایمنی جهت جلوگیری از آسیب ، سیستم استارت دکمه‌ای ، صندلی راننده با سه حافظه و قابلیت تنظیم در ۸ جهت ، صندلی عقب با سیستم ایزوفیکس ، صندلی‌های چرمی ، ماساژور برقی صندلی راننده ، گرمکن صندلی‌های جلو اشاره کرد.

مقایسه رنو لتتیود و رنو لاگونا کوپه

همچنین این خودرو مجهز به سیستم تنظیم‌کننده برقی قوس کمر بر روی پشتی صندلی راننده ، سیستم Easyseat (عقب رفتن اتوماتیک صندلی راننده هنگام پیاده شدن جهت راحتی بیشتر) ، قابلیت اتوماتیک خم شدن آینه‌های جانبی انتخاب دنده عقب ، سیستم کروز کنترل ، سیستم مدیریت پیمایش ، سیستم محدودکننده سرعت ، چراغ‌های زنون با سیستم چرخش هوشمند در هنگام گردش فرمان ، آینه وسط الکترونیک ، گرمکن اتوماتیک آینه‌های جانبی است.

خودرو
رنو لاگونا کوپهرنو لتیتیود
کشور سازنده
فرانسهفرانسه
سال (طراحی)
20082011
موتور
6 سیلندر 24 سوپاپه6 سیلندر 24 سوپاپه
حجم موتور
3498سی سی3498سی سی
حداکثر قدرت
240 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه233 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
330 نیوتن متر در 4400 دور در دقیقه329 نیوتن متر در 4200 دور در دقیقه
جعبه دنده
6 سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک6 دنده خودکار
شتاب 0 تا 100
7.4 ثانیه8.4 ثانیه
حداکثر سرعت
240 کیلومتر در ساعت234 کیلومتر در ساعت
وزن
1522 کیلوگرم1615 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4643 طول ، 1811 عرض ، 1400 ارتفاع4897 طول ، 1832 عرض ، 1483 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2756 میلیمتر2762 میلیمتر
مصرف سوخت داخل شهر
15 لیتر در هر صد کیلومتر15.7 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر
7.4 لیتر در هر صد کیلومتر7.5 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی
10 لیتر در هر صد کیلومتر10.5 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک
66 لیتر70 لیتر
استاندارد آلایندگی
یورو 4یورو 4
میزان تولید CO2
238 گرم در هر کیلومتر250 گرم در هر کیلومتر
ترمز و پایداری
چهارچرخ دیسکی و مجهز به سیستم ترمز اضطراری EBA ، سیستم توزیع نیروی ترمز EBV ، سیستم کنترل پایداری ESP ، سیستم کنترل کشش ASRABS ، EBA ، ESP
کیسه هوا
راننده و سرنشین جلو، جانبی و پرده ایدارای 6 کیسه هوا جلو، جانبی، جهت سرنشینان جلو، پره‌ای
سیستم صوتی
سیستم صوتی BOSEمجهز به ورودی USB و iPodورودی USB و iPod ، سیستم صوتی حرفه ای