Menu

کالری تخم مرغ چقدر است؟ نکاتی درباره خوردن تخم مرغ

کالری تخم مرغ چقدر است؟ نکاتی درباره خوردن تخم مرغ
آرگا مگ

تخم مرغ از خوراکی های ساده و کم هزینه است که دارای ترکیبات خوب و موثر برای عملکرد های مختلف بدن است. برای آشنایی با کالری تخم مرغ و...

آشنایی با کالری تخم مرغ

ترکبات تغذیه ای تخم مرغ بیش از هر چیزی به کالری آن بستگی دارد و همان طور که می دانید غذایی سالم است که بسیاری از مواد مغذی ها و ویتامین را شامل گردد.

 • پروتئین

پروتئین

پروتئین ها در گروه مواد سالم و ضروری برای تولید هورمون، آنزیم و آنتی بادی است. گفتنی است که در هر ۱ تخم مرغ چیزی در حدود ۶ گرم پروتئین وجود دارد که مقدار بیشتر آن در سفیده تخم مرغ وجود دارد از این رو بهترین گزینه برای مصرف در دوران رژیم لاغری است چرا که به واسطه آن برای ۱ کیلو گرم وزن فرد حدود ۸ دهم پروتئین تغذیه می شود.

 • چربی

چربی

در حدود نیمی از کالری یک تخم مرغ را چربی تشکیل می دهد و در این رابطه قابل به ذکر است که در هر ۱ تخم مرغ چیزی در حدود ۵ گرم چربی وجود دارد. همچنین در این میان ۱ ممیز ۶ دهم گرم چربی اشباع شده در تخم مرغ ها نیز یافت می شود و زرده تخم مرغ را هم می توان به عنوان منبع کاملی از اسید چرب امگا۳ معرفی کرد.

مزایای اسید چرب امگا۳ در بدن به این صورت است که می تواند ریسک ابتلا به بیماری های مزمن را همانند بیماری قلبی، سرطان و ورم مفاصل را از بین ببرد.

 • کلسترول

کلسترول

زرده تخم مرغ غنی از مقادیر بالای کلسترول است و به طور کلی ۱ عدد تخم مرغ دارای ۱۸۶ میلی گرم کلسترول است. این ماده معدنی در حقیقت به چند عملکرد بدن به طور همزمان رسیدگی می کند. بسیاری از مردم می توانند در طی روز به راحتی ۱ الی ۲ تخم مرغ را بدون دارا شدن از مشکلی مصرف نمایند اما در این زمان افراد مبتلا به دیابت باید کمی بیبشتر مواظب تغذیه خود باشند و در این باره با پزشک مورد نظر مشورت نمایند. در هر صورت استفاده ۴ الی ۶ مرتبه از تخم مرغ در طی روز چندان دردسر ساز نیست.

کالری تخم مرغ چقدر است؟ نکاتی درباره خوردن تخم مرغ
 • کربوهیدرات

کربوهیدرات

همان طور که مطالعه کردید، کالری تخم مرغ به ترکیبات آن بستگی دارد و در این رابطه گفتنی است که از کربوهیدرات بسیار کمتری برخوردار است و می توان از آن ها به عنوان منبع کاملی از فیبر به شمار آورد.

 • ویتامین

ویتامین

تخم مرغ از منابع غنی ویتامین های b2، b12 به شمار می آید که در ساخت DNE بسیار مورد استفاده سلول های مربوطه می باشد. در ادامه نیز گفتنی است که سلامتی سلول های عصبی و خون را تامین می کند و در برابر بیماری های قلبی شما را ایمن نگه می دارد.

 • مواد معدنی

مواد معدنی

تخم مرغ منبع غنی سلنیوم، کلسیم، ید و فسفر است و در این رابطه می توان از سلنیوم به عنوان یک آنتی اکسیدان بسیار قوی معرفی به عمل آورد که بدن را در برابر آسیب های رادیکال مضر مراقبت می کند. همچنین با افزایش سن، ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان را کاهش می دهد.

معرفی مزایای مصرف تخم مرغ

به طور کلی یک تخم مرغ کامل دارای ۷۲ کالری است که ۱۷ کالری در سفیده و ۵۵ کالری نیز در زرده موجود می باشد.

همان طور که مطالعه کردید این خوراکی دارای ترکیبات بسیار موثر برای عملکرد های بدن به شمار می آید که از این رو در ادامه مطلب هم به معرفی تاثیرات مناسب آن در بدن به صورت کامل پرداخته شده است.

کالری تخم مرغ چقدر است؟ نکاتی درباره خوردن تخم مرغ
 1. ساخت عضلات واندام ها
 2. بالا رفتن هوش و حافظه
 3. رشد مناسب مغز و عملکرد بهتر
 4. مراقبت در برابر بیماری های قلبی
 5. پشگیری از بروز کم خونی
 6. رشد بهتر مو و ناخن

در صورتی که مطالعه این مطلب برایتان موثر واقع گشت، می توانید با کلیک به روی دیگر مطالب همانند کالری مورد نیاز کودکان و کالری لبنیات باری دیگر با ما همراه شوید.