Menu

۱۱ مورد از خواص سماق + عواض جانبی و نحوه‌ مصرف

۱۱ مورد از خواص سماق + عواض جانبی و نحوه‌ مصرف
ستاره

سماق را معمولا به عنوان طعم دهنده غذا استفاده می‌کنیم، اما این ادویه خواص بسیاری نیز دارد. از جمله خواص سماق باید به کاهش وزن، کمک به درمان دیابت و کاهش فشار خون اشاره کرد. سماق را می‌توان به صورت دمنوش نیز مصرف نمود.

ادویه‌ سماق قهوه‌ای رنگ است و طعمی ترش و اسیدی دارد. از سماق برای پخت و پز گوشت، سبزیجات، برنج و بسیاری سالاد‌های آسیایی استفاده می‌شود. جالب است بدانید که این ادویه خواص بسیاری دارد که در ادامه به مهمترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

۱. سرشار از آنتی اکسیدان

۲. مبارزه با سرطان

۳. کاهش کلسترول بد

هنگامی که در یک مطالعه سماق ایرانی ۱/۵ درصد را به رژیم غذایی خرگوش‌ها اضافه کردند، مشاهده شد که میزان کلسترول خون آن‌ها به طور قابل توجهی کاهش یافته‌است. همین نتایج در آزمایش بر روی موش‌ها انجام شده و نتایج مشابهی بدست آمده‌اند. اما در مورد انسان‌ها، چند آزمایش بالینی نیز بر روی انسان انجام گرفته که سماق در مقایسه با دارونماها، موفق به کاهش کلسترول خون آزمایش شوندگان شده‌است.

همچنین آزمایش دیگری در ایران روی ۷۲ نوجوان و جوان مبتلا به اضافه وزن انجام شد. در طی این آزمایش که ۵۰۰ میلی‌گرم پودر سماق سه بار در روز به افراد داده شد، کاهش قابل ملاحظه‌ای در کلسترول تام، LDL و تری‌گلیسیرید مشاهده شد.

۴. کاهش فشار خون

۵. کمک به درمان دیابت

۶. کاهش وزن

۷. تقویت استخوان

۸. خواص آنتی باکتریال

۹. خواص دیورتیک سماق

۱۰. کمک به درمان بیماری‌های زنان

۱۱. بهبود سلامت پوست

سایر خواص احتمالی سماق عبارتند از:

عوارض جانبی مصرف سماق

۱. واکنش آلرژیک

۲. کاهش وزن ناخواسته

۳. بارداری

تداخل دارویی

جمع بندی