Menu

خواص چای سیاه

خواص چای سیاه
پارسی دی

خاصیت های چای سیاه چای سیاه چه خواصی دارد؟ به سلامتی دهان و دندان کمک می کند. چای سیاه دارای فواید زیادی برای سلامت دهان و دندان می باشد، شما …

چای سیاه چه خواصی دارد؟

به سلامتی دهان و دندان کمک می کند.

چای سیاه دارای فواید زیادی برای سلامت دهان و دندان می باشد، شما می توانید با چای سیاه از شر پلاک هایی که بر روی دندان شکل گرفته است راحت شوید. چای سیاه از رشد باکتری ها جلوگیری کرده و مانع از پوسیدگی دندان ها می شود. این چای دارای ترکیبات پلی فنولی می باشد که باعث می شود تا از رشد باکتری های موجود در دهان شما پیشگیری شود. شما می توانید از چای سیاه برای سلامت دندان های خود استفاده کنید.

به داشتن قلبی بهتر کمک می کند.

تحقیقاتی که در سال های گذشته انجام شده است نشان می دهد که چای سیاه باعث می شود تا شما قلب بهتری داشته باشید، کسانی که چای سیاه را در دستور رژیمی خود قرار داده اند در طول دوره مصرف چای ۲۱ درصد کمتر از افرادی که چای سیاه مصرف نکرده اند در خطر بیماری های قلبی بوده اند.

چای یک آنتی اکسیدان است.

چای سیاه به عنوان یک پلی فنول باعث می شود تا آنتی اکسیدان های موجود در آن با مواد شیمیایی بدن مبارزه کند. سبزی ها و میوه ها هر کدام به نحوی برای تقویت سیستم ایمنی بدن انسان موثر می باشد. شما می توانید از چای سیاه که یک آنتی اکسیدان عالی می باشد برای سلامت و تقویت سیستم ایمنی بدن خود استفاده کنید.

به پیشگیری از سرطان کمک می کند.

برخی تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می دهد که چای سیاه می تواند در پیشگیری از بیماری سرطان بسیار موثر باشد. آنتی اکسیدان های موجود در چای سیاه با انواع سرطان ها مقابله کرده و آن را شکست می دهد. چای سیاه باعث می شود تا از سرطان تخمدان در زنان پیشگیری شود. شما می توانید چای سیاه را به صورت منظم در رژیم غذایی خود قرار دهید و میل کنید.

برای سلامت استخوان ها مفید است.

آنتی اکسیدان فیتوکمیکال که در چای سیاه وجود دارد باعث می شود تا استخوان های قوی تری را به شما هدیه دهد، شما اگر می خواهید از بیماری های التهابی در امان باشید به شما توصیه می کنیم حتما چای سیاه را مصرف کنید.

خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد.

تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است نشان می دهد که چای سیاه خطر ابتلا به دیابت نوع دوم را کاهش می دهد، اگر شما به صورت متوسط در طول روز یک و نیم فنجان چای سیاه مصرف کنید حدود ۷۰ درصد در مقابل خطر ابتلا به دیابت در امان خواهید ماند.

از استرس نجات تان می دهد.

چای سیاه به عنوان یکی از چای های آرام بخش شناخته می شود. شما اگر در طول روز تنش های زیادی داشته اید قطعا می توانید با مصرف چای سیاه به آرامش برسید. اسید آمینه ال تیاتین موجود در چای سیاه باعث می شود تا بدن شما در آرامش قرار بگیرد. شما می توانید با مصرف منظم چای سیاه از استرس در امان باشید.

سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد.

چای سیاه به دلیل داشتن آنتی ژنی به اسم آلکیل آمین می تواند پاسخ ایمنی بدن به واکنش های مختلف را تقویت کند. علاوه بر عنصر ذکر شده ماده ای به نام تانن وجود دارد که با انواع ویروس ها مقابله کرده و باعث پیشگیری از بیماری های مختلف می شود. شما می تواند برای مقابله با مشکلات معده چای سیاه را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

به سلامت دستگاه گوارش کمک می کند.

همانطور که عنوان شد تانن موجود در چای سیاه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و همچنین در درمان بیماری روده و معده بسیار موثر می باشد. چای سیاه باعث می شود تا حرکات روده به راحتی انجام شود.

تانن موجود در چای سیاه علاوه بر اینکه به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند، در درمان بیماری‌های معده و روده مؤثر است و در ضمن حرکات دستگاه گوارش و فعالیت روده‌ها را کاهش می‌دهد.

در افزایش انرژی بدن مؤثر است.

نوشیدنی های کافئین دارد معمولا باعث افزایش تپش قلب می شود اما چای سیاه این گونه نیست، چای سیاه باعث می شود تا گردش خون در بدن به درستی صورت بگیرد. چای سیاه باعث می شود تا متابولیسم بدن افزایش پیدا کرده و انرژی بدن زیاد شود.