Menu

طرز تهیه بستنی هلو خوشمزه با چند روش متفاوت در خانه

طرز تهیه بستنی هلو خوشمزه با چند روش متفاوت در خانه
آرگا مگ

بستنی های سالم و خوش مزه را می توانیم در منزل به شیوه بسیار آسان تهیه کنیم و از خوردن آن لذت ببریم و آماده کردن این بستنی خوش...

طرز تهیه بستنی هلو خوشمزه با چند روش متفاوت در خانه

از جمله بستنی های خوشمزه خانگی و محبوب می توان به بستنی یخی، بستنی وانیلی و بستنی زعفرانی اشاره کرد که در آموزش های گذشته با نحوه تهیه آن ها آشنا شدید. بستنی هلو نیز دارای طعم و مزه بسیار خوبی است.

طرز تهیه بستنی هلو

در این روزهای گرم تابستانی تنها چیزی که می چسبد درست کردن انواع بستنی های خونگی می باشد امیدوارم با درست کردن این بستنی خوشمزه و خوش عطر لذت ببرید و در ادامه شما را با طرز تهیه بستنی هلو آشنا می کنیم.

مواد لازم برای بستنی هلو

هلو                          یک ونیم کیلو

شکر                       ۱۵۰ گرم

خامه                      ۱۵۰گرم

آبلیمو                     ۳ الی ۴ قاشق سوپ خوری

پودر قند                 ۳ قاشق سوپ خوری

آب                      نیم لیتر ( ۲ لیوان )

 روش تهیه بستنی هلو

برای طرز تهیه بستنی هلو ابتدا پوست هلو را گرفته و هسته را از آن جدا می کنیم و به صورت پوره در می آوریم،  آب را همراه شکر می گذاریم تا جوش بیاید تا شکر به خوبی در آن حل شود بعد اینکه محلول آب و شکر سرد شد سپس پوره میوه را در آن مخلوط کرده و در ظرف فلزی آن را ریخته و در فریزر  می گذاریم. دو الی سه بار آن را بیرون می آوریم و هم می زنیم تا بستنی خودش را بگیرد اما یخ نکند. بستنی را با قاشق های مخصوصی که دارد در بستنی خوری گذاشته، خامه و پودر قند را با هم مخلوط کرده تا سفت شود و فرم بگیرد. بعد بستنی خود را در قیف ریخته و روی آن را با بستنی تزئین می کنیم. و همچنین می توان از کمپوت این میوه هم استفاده کرد اما برای آن شکر لازم  نیست.

بستنی هلو همراه با خامه

هلو                                ۳ عدد

خامه                            ۱/۳ فنجان

شکر                           ۱/۳ فنجان

بادام                           ۱/۴ قاشق چای خوری

نمک                           ۱ پنس

ماست                        ۱/۲فنجان

روش تهیه:

روش دیگر طرز تهیه بستنی هلو:  ابتذا هسته هلو را جدا میکنیم و یک عدد هلو را به قطعات کوچک خورد کرده و در ظرفی می ریزیم بقیه آن را مخلوط می کنیم تا به شکل پوره در بیاید. همه مواد را به پوره هلو اضافه کرده و خوب هم می زنیم تا یکدست بشود و هلوی خورد شده خود را که از قبل در ظرفی ریختیم به آن اضافه کرده و با قاشق خوب مخلوط می کنیم. مواد خود را به طور یکدست و دقیق در قالب های بستنی یا لیوان یک بار مصرف ریخته و چوب بستنی را درآن قرار می دهیم وبه مدت ۵ الی ۶ ساعت داخل فریزر قرار داده تا یخ کند.

طرز تهیه بستنی هلو خوشمزه با چند روش متفاوت در خانه

روش تهیه بستنی میوه ای هلو و شیر

برای ساخت این نوع بستنی فقط به هلو و شیر نیاز است. ابتدا هلو های خود را خورد کرده و در قالب بستنی می ریزیم و شیر را هم به آن اضافه می کنیم توجه داشته باشید که از قبل شیر جوشانده و بگذارید سرد بشود. قالب را در داخل فریزر گذاشته تا شیر به خوبی یخ کند. برای جدا نمودن بستنی از قالبش آن را چند ثانیه در آب جوش قرار دهید، بستنی ما حاضر و می توانید میل نمایید.

طرز تهیه بستنی هلو خوشمزه با چند روش متفاوت در خانه

 

طرز تهیه بستنی هلو  همراه با نعناع

طرز تهیه بستنی با طعم هلو

مواد لازم برای ۳ نفر:

روش تهیه

اول از همه شیر را بجوشانید و بگذارید تا سرد شود. بعد از سرد شدن شیر، زرده تخم مرغ ، شکر، وانیل  را ریخته و کامل مخلوط کنید تا موادمان یکدست بشود. بعد خامه را ریخته ۲ الی ۳ دقیقه هم بزنید و موادمان را در ظرف فلزی ریخته و در فریزر می گذاریم و بعد هر ۱۵-۲۰ دقیقه یک بار آن را برمیداریم و به آرامی هم می زنیم تا یخ نزند وحالت کش دار پیدا کند و بستنی ما بعد از ۳ الی ۴ ساعت آماده است. بعد اینکه بستنی حاضر شد همان موقع آن را بخورید اگر در فریزر به مدت زیادی نگه دارید و مرتب هم نزنید یخ می کند.