Menu

طرز تهیه چیپس فلفلی ترد و خوشمزه در خانه

طرز تهیه چیپس فلفلی ترد و خوشمزه در خانه
آرگا مگ

در این بخش از آموزش آشپزی، قصد داریم برای علاقمندان به انواع چیپس با طعم های متنوع، طرز تهیه چیپس فلفلی را آموزش دهیم، بنابراین تا پایان این مطلب...

چیپس سیب زمینی از جمله خوراکی های مورد علاقه بسیاری از افراد به خصوص کودکان است که می توان در منزل و به صورت بهداشتی و سالم آن را تهیه کرد و برای این منظور لازم است در هنگام تهیه از مقدار روغن و نمک کمتری استفاده شود. از انواع معروف چیپس و اسنک، تا کنون با طرز تهیه چیپس سرکه ای، چیپس سیب زمینی خانگی و اسنک سیب زمینی در مطالب قبلی آشنا شدید، حال در اینجا می خواهیم، دستور تهیه چیپس فلفلی ترد و طعم دار را در اختیارتان قرار دهیم و امیدواریم بعد از یادگیری، در منزل این نوع چیپس با طعم دوست داشتنی و خوشمزه را درست کرده و لذت ببرید.

طرز تهیه چیپس فلفلی ترد و خوشمزه در خانه

مواد لازم

  • سیب زمینی : به تعداد دلخواه
  • روغن مایع مخصوص سرخ کردنی: به مقدار لازم
  • نمک، فلفل و چاشنی های دلخواه : به میزان لازم

طرز تهیه چیپس فلفلی در منزل

برای تهیه چیپس، در ابتدا سیب زمینی ها را شسته و بعد از پوست کندن آنها، به وسیله چاقوی تیز با هر وسیله مخصوص، به صورت ورقه های نازکی برش زده و اسلایس کنید، سپس ورقه ها را آبکشی کرده و به خوبی شست و شو دهید تا لایه نازک نشاسته موجود بر روی ورقه های سیب زمینی شسته شود.

سپس به وسیله یک پارچه تمیز یا کاغذ مخصوص، رطوبت موجود در ورقه های سیب زمینی را بگیرید و آن را به مدت نیم ساعت در داخل فریزر قرار دهید.

طرز تهیه چیپس فلفلی ترد و خوشمزه در خانه

در این مرحله از طرز تهیه چیپس فلفلی ، سیب زمینی ها را از داخل فریزر خارج کرده و به مقدار دلخواه بر روی آن نمک بپاشید. سپس در داخل یک ماهیتابه یا سرخ کن، مقداری روغن سرخ کنید و بعد از زدن ادویه دلخواه خود که می تواند فلفل، پودر کچاب، پودر جعفری خشک شده، پودر سیر، پودر پوست خشک شده پرتقال و لیمو، اسانس لیمو یا پرتقال و … باشد، ورقه های سیب زمینی را در روغن سرخ کنید؛ توجه داشته باشید که در هنگام قرار دادن سیب زمینی ها درون روغن، ورقه ها را با فاصله از هم قرار دهید تا به هم نچسبند.

طرز تهیه چیپس فلفلی ترد و خوشمزه در خانه

هنگامی که ورقه های سیب زمینی به رنگ طلایی و ترد در آیند، در واقع سرخ شده اند، می توانید آن را از داخل روغن خارج کرده و بر روی یک دستمال تمیز و یا کاغذ مخصوص قرار دهید تا روغن اضافی آنها گرفته شود. اکنون چیپس سیب زمینی فلفلی آماده شده و می توانید بعد از سرد شدن به عنوان پیش غذا و عصرانه میل نمایید.