Menu

طرز تهیه “کرم اسپرسو”

طرز تهیه “کرم اسپرسو”
نمناک

“کرم اسپرسو” را درست کنید و از آن لذت ببرید. با این مقدار مواد برای 4 نفر می توانید از این دسر درست کنید.این دسر در مدت 45 دقیقه آماده سرو می شود.

مواد لازم کرم اسپرسو

  • تخم مرغ : 6 عدد
  • شیر : 3 پیمانه
  • شکر : ¾ پیمانه
  • وانیل خالص : ½ قاشق چایخوری
  • اسپرسوی دم کشیده غلیظ : ½ پیمانه
طرز تهیه “کرم اسپرسو”

طرز تهیه کرم اسپرسو

برای درست کردن این دسر خوشمزه و دلچسب ابتدا قهوه اسپرو را دم کرده کنار بگذارید و حالا کاسه ای را بردارید و 6 عدد تخم مرغ را داخل آن بشکنید و به همراه وانیل و یک چهارم شکر با هم زن برقی هم بزنید تا پف کند.

حالا شیر و اسپرسو دم کشیده را به ظرف تخم مرغ ها افزوده و هم بزنید و قابلمه ای را روی حرارت قرار داده و باقی شکر را به همراه دو قاشق آب داخل آن بریزید و خوب هم بزنید تا شکر به شکل کاراملی دربیاید.

حالا قالب های فنجانی مناسب برای فر را آماده کرده و شکر کاراملی شده را داخل آنها بریزید و مخلوط تخم مرغ را روی کارامل ها ریخته و قالب ها را داخل سینی فر قرار دهید و مقداری آب داخل آن بریزید تا نیمی از دیواره های قالبها را بگیرد.

حالا سینی را داخل فر قرار داده و اجازه دهید به مدت 50 دقیقه با حرارت 175 درجه سانتی گراد بپزد سپس بعد از گذشت زمان مورد نظر قالبها را از یخچال بیرون آورده و بعد از خنک شدن داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود.

بعد از سپری شدن تقریبا 3 ساعت کرم ها را از یخچال بیرون آورده و داخل ظرفهای پذیرایی برگردانید و این کرم را میتوانید به عنوان دسر برای 4 نفر سرو کنید.

طرز تهیه “کرم اسپرسو”

نکات تکمیلی در مورد کرم اسپرسو

کرم اسپرسو جزو دسر - کرم و موس میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت میباشد . کرم اسپرسو را می توانید در وعده دسر - سرو کنید . توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .