Menu

طرز تهیه “کرپ انبه” ؛ خوشمزه و سریع برای صبحانه و عصرانه

طرز تهیه “کرپ انبه” ؛ خوشمزه و سریع برای صبحانه و عصرانه
نمناک

“کرپ انبه” یک دسر فرانسوی مناسب برای روزهای گرم تابستان است که میتوانید طرز تهیه آن را در آشپزخانه نمناک ببینید.

 مواد لازم برای کرپ انبه

  •  شیر: یک فنجان
  • تخم مرغ : 2 عدد
  • شکر قهوه ای : یک قاشق غذاخوری
  • آرد : 3 قاشق غذاخوری
  • وانیل :نوک قاشق چایخوری
  • انبه : یک عدد
  • خامه : 2 قاشق غذاخوری
  • بستنی وانیلی : یک لیوان
طرز تهیه “کرپ انبه” ؛ خوشمزه و سریع برای صبحانه و عصرانه

طرز تهیه کرپ انبه

این دسر خوشمزه را میتوانید به راحتی درست کرده و به عنوان صبحانه و یا عصرانه میل کنید.ابتدا 2 عدد تخم مرغ را در ظرفی شکسته و با هم زن برقی هم بزنید ، حالا آرد و شیر را به ترتیب افزوده و خوب هم بزنید ، یک تابه نچسب را روی حرارت گذاشته و با مقدار کمی روغن کف آن را چرب نمایید، مایه را در سه مرحله داخل تابه ریخته و هر دو طرف آن را سرخ کنید.کرپ ها را داخل پیش دستی ها چیده و به سراغ درست کردن بقیه مواد بروید و انبه ها را پوست گرفته و خرد کنید، انبه های خرد شده را داخل تابه ریخته و به همراه شکر قهوه ای تفت دهید تا شکر کاراملی شود.زمانی که شکر جوش خورد شعله را خاموش کرده خامه را اضافه کنید و همه مواد را با هم مخلوط نمایید سپس سس آماده شده را روی کرپ ها ریخته و با مقداری شکلات آب شده و چند برگ نعناع آن را تریین کرده سرو کنید.

این دسر خوشمزه را میتوانید به راحتی درست کرده و به عنوان صبحانه و یا عصرانه میل کنید.

ابتدا 2 عدد تخم مرغ را در ظرفی شکسته و با هم زن برقی هم بزنید ، حالا آرد و شیر را به ترتیب افزوده و خوب هم بزنید ، یک تابه نچسب را روی حرارت گذاشته و با مقدار کمی روغن کف آن را چرب نمایید، مایه را در سه مرحله داخل تابه ریخته و هر دو طرف آن را سرخ کنید.

کرپ ها را داخل پیش دستی ها چیده و به سراغ درست کردن بقیه مواد بروید و انبه ها را پوست گرفته و خرد کنید، انبه های خرد شده را داخل تابه ریخته و به همراه شکر قهوه ای تفت دهید تا شکر کاراملی شود.

زمانی که شکر جوش خورد شعله را خاموش کرده خامه را اضافه کنید و همه مواد را با هم مخلوط نمایید سپس سس آماده شده را روی کرپ ها ریخته و با مقداری شکلات آب شده و چند برگ نعناع آن را تریین کرده سرو کنید.

طرز تهیه “کرپ انبه” ؛ خوشمزه و سریع برای صبحانه و عصرانه

 

نکات تکمیلی در مورد کرپ انبه

کرپ انبه جزو دسرهای مدرن میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 10دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 10دقیقه میباشد . کرپ انبه را می توانید در وعده صبحانه - میان وعده - دسر - سرو کنید . توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .