Menu

طرز تهیه “ژله رولی” ؛ بهترین برای پذیرایی شیک

طرز تهیه “ژله رولی” ؛ بهترین برای پذیرایی شیک
نمناک

“ژله رولی” جز اون دسته از دسرهای شیکه که حتما برای یکبار هم شده باید امتحانش کنید.

طرز تهیه “ژله رولی” ؛ بهترین برای پذیرایی شیک

طرز تهیه ژله رولی

ژله یکی از راحت ترین دسرهایی است که علاوه بر طعم بسیار خوشمزه ظاهری زیبا و جذاب دارد، استفاده از بستنی در ژله های رولی زیبایی و مزه بسیار خوبی به این دسر پر طرفدار می دهد.

مواد لازم برای درست کردن ژله رولی

  •  ژله در رنگ دلخواه :یک بسته
  • آب جوش:کمتر از یک لیوان
  • بستنی وانیلی :یک دوم لیوان
طرز تهیه “ژله رولی” ؛ بهترین برای پذیرایی شیک

آموزش مرحله ای درست کردن ژله رولی برای درست کردن این ژله ابتدا ژلاتین را در ظرف استیل ریخته آب جوش را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا حل شود ، بهتر است برای حل شدن ژلاتین آن را روی حرارت غیر مستقیم قرار داده خوب هم بزنید تا تکه های ژله باقی نماند.میتوانید برای تنوع بیشتر از چند رنگ ژله استفاده نمایید.در این مرحله بستنی را از فریزر بیرون بیاورید داخل ژله قرار دهید و صبر کنید تا حل شود ، مواد را خیلی هم نزنید ، یک قالب مستطیلی با ابعاد 20 در 30 را آماده کرده همه جای آن را با سلفون بپوشانید.حالا مواد ژله را داخل قالب بریزید و برای 45 دقیقه داخل یخچال بگذارید تا ببندد بعد از گذشتن این زمان قالب را از یخچال بیرون آورده با یک چاقوی تیز برشهای موازی روی ژله ایجاد کرده و هر برش را رول کنید.بعد از اینکه همه ژله را رول کردید آن را در دیس پذیرایی بپچنید و با شکلات های رنگی تزیین نمایید و ژله ها را به مدت 2 ساعت دیگر در یخچال قرار دهید تا خوب بسته شود.

آموزش مرحله ای درست کردن ژله رولی 

برای درست کردن این ژله ابتدا ژلاتین را در ظرف استیل ریخته آب جوش را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا حل شود ، بهتر است برای حل شدن ژلاتین آن را روی حرارت غیر مستقیم قرار داده خوب هم بزنید تا تکه های ژله باقی نماند.

میتوانید برای تنوع بیشتر از چند رنگ ژله استفاده نمایید.

در این مرحله بستنی را از فریزر بیرون بیاورید داخل ژله قرار دهید و صبر کنید تا حل شود ، مواد را خیلی هم نزنید ، یک قالب مستطیلی با ابعاد 20 در 30 را آماده کرده همه جای آن را با سلفون بپوشانید.

حالا مواد ژله را داخل قالب بریزید و برای 45 دقیقه داخل یخچال بگذارید تا ببندد بعد از گذشتن این زمان قالب را از یخچال بیرون آورده با یک چاقوی تیز برشهای موازی روی ژله ایجاد کرده و هر برش را رول کنید.

بعد از اینکه همه ژله را رول کردید آن را در دیس پذیرایی بپچنید و با شکلات های رنگی تزیین نمایید و ژله ها را به مدت 2 ساعت دیگر در یخچال قرار دهید تا خوب بسته شود.

طرز تهیه “ژله رولی” ؛ بهترین برای پذیرایی شیک

نکات تکمیلی در مورد ژله رولی

ژله رولی جزو دسر - انواع ژله میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه ژله رولی را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید . توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .