Menu

طرز تهیه مربای کامکوات با طعم معرکه در منزل

طرز تهیه مربای کامکوات با طعم معرکه در منزل
آرگا مگ

طرز تهیه مربای کامکوات بسیار ساده می باشد این مربا یکی از انواع مربا های بسیار خوشمزه می باشد که بسیار پر طرفدار است.

در مطالب قبلی شما عزیزان را با طرز تهیه مربای انجیر، مربای شاه توت و مربای آلبالو آشنا کردیم در این مقاله به شما عزیزان نحوه تهیه مربای کامکوات را آموزش خواهیم داد.

طرز تهیه مربای کامکوات با طعم معرکه در منزل

مواد لازم جهت تهیه مربای کامکوات

  • کامکوات یا پرتقال مینیاتوری : پانصد گرم
  • شکر : پانصد گرم
  • گلاب : یک دوم لیوان
  • پودر هل سبز: یک چهارم قاشق مربا خوری
  • پودر زیره سبز : یک چهارم قاشق مربا خوری
  • آب لیمو : نصف قاشق غذا خوری
  • آب : یک لیوان
طرز تهیه مربای کامکوات با طعم معرکه در منزل

طرز تهیه مربای کامکوات با طعم عالی

در روش تهیه مربای کامکوات ابتدا کامکوات را بشویید سپس با کمک چنگال روی پوست آن چند سوراخ ایجاد کنید، به منظور از بین رفتن تلخی پوست کامکوات آن ها را چند مرتبه در آب جوش قرار دهید بنابراین کامکوات را داخل آب در حال جوش قرار داده و اجازه دهید به مدت ده دقیقه بجوشند و با آب سرد آبکشی نمایید این روش را سه بار انجام دهید و هر بار با آب سرد آبکشی کنید.

در این مرحله از نحوه تهیه مربای کامکوات داخل قابلمه یک لیوان آب بریزید سپس گلاب و شکر به آن اضافه و مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا شکر داخل قابلمه کاملا حل شود.

حالا آب لیمو را همراه با کامکوات های آماده شده به قابلمه اضافه کنید و حرارت را کم کنید سپس اجازه دهید مربا به مدت یک ساعت بجوشد تا قوام بگیرد.

در مرحله آخر از روش تهیه مربای کامکوات قبل از اینکه حرارت را خاموش کنید هل سبز و زیره به قابلمه اضافه کنید و روی آن را با یک دستمال پارچه ای پوشانده و اجازه دهید به مدت ۲۴ ساعت در یک گوشه ای غیر از یخچال سرد و به خوبی جا افتاده شود و حالا آن را داخل شیشه مورد نظر بریزید و در یخچال نگهداری نمایید، نوش جان.

طرز تهیه مربای کامکوات با طعم معرکه در منزل