Menu

آنغوزه ، یک گیاه و دهها خاصیت

آنغوزه ، یک گیاه و دهها خاصیت
نمناک

آنغوزه یک گیاه بسیار مفید است که دارای خواص و فواید فوق العاده ای می باشد، کمک به تسکین آسم، تسکین سردرد، درمان آکنه و کنترل ریزش مو تنها نمونه ای از خواص این گیاه پرخاصیت است.

آنغوزه داروی مفید یا گیاه بدبو؟

آنغوزه در گیاه شناسی استفاده های زیادی در زمینه دستگاه گوارش، سبزی و مزه دار کردن غذا دارد دارای تاریخچه غنی در داروهای آیورودا و غذاهای هندی است. بسیاری از افراد بوی این گیاه را زننده می دانند اما چگونگی استفاده از این گیاه جالب است و می توانند صحت غذای هندی خود را افزایش دهند. برخی نکات را در مورد آنغوزه دنبال کنید.

کشورهای تولید کننده اصلی:افغانستان، ایران، ترکستان. آنغوزه عمدتا از ایران و افغانستان وارد هند می شود. بخشی از آنغوزه وارداتی پس از مقداری پردازش و ارزش افزوده دوباره به کشورهای مختلف صادر می شود.

روش برداشت / کاشت :

آنغوزه از بریدگی های روی ریشه ها و ساقه های گیاهان به دست می آید. معمولا گیاهان ترش 5 ساله ریشه های بسیار ضخیم و گوشتی می دهند. قسمت بالایی ریشه برهنه شده و ساقه در نزدیکی تاج بریده می شود. سطح آن توسط ساختار گنبد شکل و شاخه های کوچک پوشانده شده است. آب شیری از سطح برش آن ترشح می شود در معرض هوا قرار می گیرد و پس از چند روز سفت و رزین ترشح- می شود.

دوره برداشت / جمع آوری:

جمع آوری معمولا در نیمه ماه اسفند تا نیمه اردیبهشت ، درست قبل از گل گیاهان انجام می شود.

آنغوزه ، یک گیاه و دهها خاصیت

پردازش و اضافه شدن ارزش:

عصاره شیر به دست آمده از ریشه، پس از خشک شدن، تبدیل به توده ای قهوه ای رنگ مانند رزین می شود. آنغوزه به صورت توده یا به صورت پودر به بازار عرضه می شود. توده آنغوزه رایج ترین شکل خالص است .شکل تجارت رزین خالص یا به اصطلاح آنغوزه ترکیبی" که پودر خوبی است شامل بیش از 50 % آرد برنج و رزین عربی است تا از توده جلوگیری شود. مزیت ترکیبی سورین این است که مصرف آن آسان تر است.

از صمغ رزینی هم برای به دست آوردن روغن اسانس به نام روغن آنغوزه استفاده می کند.

ویژگی ها:

آنغوزه به خاطر حضور ترکیبات سولفور در آن، بوی تند و طعم تلخی دارد.

آنغوزه حاوی حدود 40 تا 60 درصد رزین، 25 درصدصمغ ، 10 درصد روغن اسانس و ترکیبات دیگری هم هست و فرولیک اسید دارد.

تحلیل آنغوزه نشان می دهد که شامل 67.8 درصد کربوهیدرات ، رطوبت 16.0 درصد، پروتئین 4 درصد، چربی 1 درصد، مواد معدنی 7 درصد و فیبر 4.1 درصد است. مواد معدنی و ویتامین آن شامل کلسیم بالایی به علاوه فسفر، آهن، کاراتوئن، ریبوفلاوین و نیاسین می باشند.

مصارف آنغوزه :

آنغوزه از دیرباز به عنوان طعم دار کردن و گیاهان دارویی استفاده می شده است این گیاه هنوز هم گاهی در گیاه درمانی های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد که به ویژه در درمان هیستری، برخی شرایط عصبی، برونشیت، آسم و سیاه سرفه بسیار ارزشمند است.

صمغ ضد انقباض، داروی ضد نفخ، اخلاط اور، ملین، آرام بخش است. روغن موجود در صمغ برای درمان آسم بسیار عالی است.

آن به عنوان یک عامل طعم دار به کار می رود و مخلوطی از ترکیبات ادویه را تشکیل می دهد.

آنغوزه در درمان اختلالات تنفسی مانند سیاه سرفه، آسم و برونشیت مفید است.

این بیماری به عنوان دارویی مشهور است که ضد نفخ است و هر گونه اختلالات انقباضی را از بین می برد. هم چنین یک محرک عصب ، عامل گوارشی و یک مسکن است.

آنغوزه ، یک گیاه و دهها خاصیت

نکات:

بذر آنغوزه را در فصل پاییز در گلدان های کوچک فرو ببرید. انتقال گیاه به محل همیشگی آن زمانی که جوانه می زند انجام شود.

آنغوزه گیاه تک باره است، بنابراین تنها یک بار گل می دهد و پس از گل دادن می میرد با این حال، ممکن است سال ها طول بکشد تا گل شود

هشدارها :

از انتقال آنغوزه بعد از جوانه زنی اجتناب کنید. به دلیل ریشه طولانی آن ها، این گیاهان به خوبی به خرابی ریشه واکنش نشان نمی دهند.

اگرچه آنغوزه عموما در برابر بیماری مقاومت می کند، اما ممکن است قربانی شته ها یا کرم ها شود. برای از بین بردن شته ها از اسپری قوی آب و یا استفاده از صابون حشره کشی یا روغن چریش استفاده کنید.

طبع آنغوزه :

آنغوزه طبیعتی بسیار گرم و نسبتا خشک دارد و برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است.

آنغوزه ، یک گیاه و دهها خاصیت

فواید آنغوزه برای سلامت و درمان بیماری ها

کمک به کاهش نفخ و دیگر مشکلات شکم :

آنغوزه داروی قدیمی برای درمان مشکلات معده از جمله گاز، نفخ، سندروم روده تحریک پذیر (IBS)، کرم روده و نفخ شکم است و به خاطر خواص ضد التهابی و ضد اسپاسمی به کاهش چنین بیماری هایی کمک می کند. به طور روزانه با اضافه کردن آن به غذا از خواص آنغوزه بهره ببرید.

کمک به تسکین آسم :

آنغوزه به تسکین اختلالات تنفسی مانند آسم، برونشیت، سرفه های خشک به دلیل اثرات ضد ویروسی و ضد التهابی وآنتی بیوتیکی آن کمک می کند هم چنین در تسکین گرفتگی سینه و بیرون آمدن خلط موثر است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که خمیری را با استفاده از آب و آنغوزه آماده کنید و روی سینه بمالید هم چنین می توانید آنغوزه و پودر زنجبیل خشک را همراه مقداری عسل مخلوط کنید. استفاده از این مخلوط در تسکین مشکلات تنفسی مفید است.

پایین آورن فشارخون:

آنغوزه در رقیق کردن خون موثر و ممکن است به کاهش سطح فشار خون کمک کند. آن حاوی کومارین ، ترکیبی است که به بهبود جریان خون کمک و در نتیجه از تشکیل لخته خون جلوگیری می کند.

آنغوزه ، یک گیاه و دهها خاصیت

تسکین درد های قاعدگی :

قاعدگی برای اغلب زنان دردناک است با این حال، ممکن است آنغوزه با تسکین درد و گرفتگی عضلات شکم ، کمر به شما کمک کند. رقیق کننده خون طبیعی است، به جریان خون بدون آسیب زدن به بخشی از بدن شما کمک می کند. همچنین ترشح را افزایش و جریان خون را بهبود می دهد و در نتیجه باعث تسکین درد می شود. مقدار کمی نمک، پودر شنبلیله و کمی نمک را در یک فنجان ابدوغ مخلوط کرده و آن را در طول دوره های مختلف مصرف کنید.

تسکین سردرد:

آنغوزه خواص ضد التهابی دارد که التهاب رگ های خونی را در سر کاهش می دهد و باعث تسکین سردرد می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کمی از آنغوزه را با آب حرارت دهید. این محلول را چند بار در روز بنوشید تا نتایج موثر را ببینید.

درمان گزیدگی و نیش حشرات:

آنغوزه به عنوان یک پادزهر طبیعی برای جای گزش و نیش حشرات عمل می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سیر را با آنغوزه مخلوط کرده و در موضع آسیب دیده بزنید.

درمان آکنه:

خواص ضد التهاب آنغوزه تولید آکنه را کاهش می دهد در حالی که خواص ضد باکتری آن، مانع رشد جوش ها و آکنه می شود همه کاری که باید انجام دهید این است که آنغوزه را به گلاب اضافه کنید و روی موضع آسیب دیده اعمال کنید.

آنغوزه ، یک گیاه و دهها خاصیت

کمک به درخشان کردن پوست:

آنغوزه با افزایش رساندن اکسیژن به بافت های صورت کمک می کند تا پوست درخشنده شود. با مخلوط کردن آنغوزه با آب و گلاب خمیری بدست می آید می توانید مقداری پودر چوب صندل نیز به آن اضافه کنید این را به طور مرتب بر روی صورت خود بمالید تا به نتایج موثر برسید.

نرم کننده طبیعی مو:

آنغوزه می تواند برای موهای مجعد و خشک به دلیل خواص مرطوب کنندگی آن شگفتی ایجاد کند. ماسک مو با ماست، روغن بادام وآنغوزه درست کنید و روی موهای خود بمالید و یک ساعت بعد با آب ولرم، آن را بشویید.

خاصیت ضد سرطانی :

آنغوزه پتانسیل عمل به عنوان یک عامل ضد سرطانی را دارد. و دارای اثرات ضد توموری در مورد سرطان پستان است.

خاصیت ضد درد:

اگر چه مکانیزم دقیق تسکین درد هنوز کمی مرموز است، اما به عنوان یک مسکن ایمن برای طیف وسیعی از سطوح درد ، از درد مزمن ناشی از آسیب و یا جراحی تا درد قولنج در کودکان توصیه شده است.

 

بالابردن باروری:

یکی از کاربردهای باستانی آنغوزه استفاده از آن به عنوان محرک جنسی است و نشانه های ناتوانی یا ناباروری زنان و مردان را از بین می برد. با تحریک فعالیت هورمونی و افزایش انرژی ، جریان خون را تسهیل می کند و به راحتی در دسترس است و هیچ عارضه جانبی ندارد.

بهبود هضم و گوارش:

همان طور که قبلا گفته شد، آنغوزه اغلب برای افرادی که دچار گاز، کرم روده، IBS و سوهاضمه هستند تجویز می شود و اساسا هر اختلالی که بر دستگاه گوارش تاثیر می گذارد. می تواند شامل کاهش درد، نفخ، یبوست، اسهال، زخم، و نفخ شکم اضافی همانند مسمومیت غذایی و مشکلات شکم جدی تر، مانند سرطان روده بزرگ باشد.

بالا بردن ایمنی :

به عنوان یک ضد ویروس، آنتی بیوتیک، ضد التهاب و خلط اور، عمل می کند و برای درمان بیماری های تنفسی ایده آل است. این کار می تواند به از بین بردن خلط اضافی از سیستم کمک کند، در حالی که خنثی کردن و باکتری ها یا پاتوژن که ممکن است در مناطق تنفسی وجود داشته باشند، به طور موثر سیستم ایمنی را بهبود داده و به شما اجازه می دهد که راحت نفس بکشید، حتی اگر بیماری هایی مثل آسم داشته باشید.

کاهش اختلالات عصبی:

به نظر می رسد که لیست فواید آنغوزه ادامه دار است شما می توانید از این گیاه برای تسکین بدن و ذهن استفاده کنید و آن را یک درمان موثر برای تشنج، نوسانات روحی، اضطراب مزمن، افسردگی و استرس مورد استفاده قرار دهید. این یک مزیت بهداشتی بشمار می رود زیرا همه این اختلالات ممکن است سیستم کلی را تخریب کند اگر به درستی کنترل نشود.

آنغوزه ، یک گیاه و دهها خاصیت

بهبود بهداشت باروری:

پروژسترون یکی از مهم ترین عناصر برای بهداشت باروری زنان است و آنغوزه تولید این هورمون حیاتی را تحریک می کند. این امر می تواند به افزایش ایمنی مادران باردار از طریق جلوگیری از تولد زودرس، خونریزی بیش از حد، و نازایی نیز کمک کند در حالی که علائم برای زنان به طور کلی کاهش می یابد.

درمان گوش درد و دندان درد :

کاربرد سنتی دیگر آنغوزه درمان دندان درد و گوش درد است. می توانید دهان را با آب و آنغوزه بشویید و برای درمان گوش درد می توانید روغن نارگیل و ترکیب آنغوزه را داخل گوش بریزید. هر دوی این مزایا به خاطر اثرات ضد التهاب، ضد درد و ضد باکتری مفید و چند منظوره هستند.

جلوگیری از پیری:

این ادویه گیاهی باعث ایجاد یک عامل ضد پیری می شود. این روش خوبی برای کاهش چین و چروک، خطوط ظریف و لکه های سالخوردگی از روی صورت است .آنغوزه می تواند با گلاب و گل سرشوی ترکیب شود تا یک ماسک صورت ضد چین و چروک موثر ایجاد کند.

سفید کردن پوست:

آنغوزه می تواند به عنوان یک عامل سفید کننده به کار رود و درخشندگی پوست را بهبود و خال های تیره، آکنه و چربی پوست را کاهش می دهد. این کار به طور طبیعی تولید تیروزین در پوست را مختل می کند. تیروزین تولید ملانین در پوست انسان را افزایش می دهد که منجر به تیرگی پوست، پیری زودرس پوست می شود. آنغوزه تولید تیروزین را کنترل می کند در نتیجه، می توانید یک پوست بدون لکه و درخشان و جوان را با استفاده از ماسک های صورت انغوزه داشته باشید.

آنغوزه ، یک گیاه و دهها خاصیت

خاصیت ضد خشکی :

آلودگی و استرس باعث خشک شدن پوست و مو و آسیب دیده می شود. چنانچه در بخش سلامت نمناک گفته ایم آنغوزه مثل یک عامل ترمیم خشکی عمل می کند که پوست صاف و مرطوب را ایجاد می کند. آن می تواند همه نشانه های قابل رویت از خشکی پوست مانند پوست مردگی، پوسته شدن، شکاف، کک و چروک، چین و چروک و تجمع رنگ دانه ها را درمان کند.

درمان آکنه و میخچه:

آنغوزه به غیر از اصلاح پوست از لک، همچنین برای درمان آلرژی های پوست و میخچه ها استفاده می کند. آلرژی های پوستی مختلف ناشی از تابش خورشید یا خشکی، می توانند با استفاده از آنغوزه در عرض چند هفته استفاده درمان شوند.

کنترل ریزش مو:

آنغوزه بافت مو را بهبود می بخشد همچنین از مو در برابر ریزش موی طبیعی محافظت می کند. بنابراین به عنوان راه حلی برای طاسی مغز مردان و موهای کم پشت در زنان مورد استفاده قرار می گیرد. شما باید به دنبال تقویت فولیکول مو و کنترل شوره سر در فواید آنغوزه باشید چون ریزش مو را کنترل و باعث ضخیم ترشدن مو می شود.

حفظ پوست سر:

پوست سر فولیکول های مو را افزایش می دهد زمانی که سلامت پوست سر از دست می رود، به طور مستقیم ریشه های مو ضعیف تر می شود. این منجر به ریزش و آسیب مو می شود. آنغوزه PH و سطح نرمال پوست سر را حفظ می کند. هم چنین پوست سر را از عرق، چربی و آکنه نگه می دارد. آن به طور طبیعی مشکلات پوست سر مثل آکنه، چربی، شوره سر و خشکی را از بین می برد. در نتیجه مقاومت کلی مو، بافت و کیفیت آن بهبود می یابد.

آنغوزه ، یک گیاه و دهها خاصیت

ضد صرع:

فواید شگفت انگیز سلامتی تنها محدود به روش های سنتی درمان سرفه و سرماخوردگی نیست. این ادویه دارویی قوی ضد صرع و یک روش طبیعی برای پیش گیری از بیماری ها است. با این حال، مراقب استفاده از آنغوزه به عنوان یک اقدام پیشگیرانه علیه صرع باشید. در مواردی که بیماری صرع تایید شد باید به دنبال توصیه پزشکی باشید.

آرام بخش :

آنغوزه به عنوان آرام بخش استفاده می شود. این گیاه سابقه درمان کردن عفونت های مثانه و مشکلات شکمی دیگر را دارد.

خاصیت ضد اسیدی :

آنغوزه به عنوان یک عامل قلیای طبیعی عمل می کند که اسیدهای بیش از حد در معده را رقیق می کند. این گیاه مشکلات شکمی روده را نیز از بین می برد. بنابراین، این عامل ضد نفخ است که درد معده را تسکین می دهد.

جلوگیری از بارداری :

علم مدرن هنوز بر روی مزایای آنغوزه در جلوگیری از بارداری کار می کند. اما از نظر تاریخی این ادویه گیاهی به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از بارداری ناخواسته به کار می رود. در نتیجه اگر باردار یا شیرده هستید مراقب استفاده از این ادویه باشید.

آنغوزه ، یک گیاه و دهها خاصیت

بهبود حال:

آنغوزه به بهبود حال کمک می کند. دارو نیست، بلکه فرمولی گیاهی است که تولید هورمون شادی را تحریک می کند و مانع تولید استرس می شود. این یک عامل کنترل استرس قدرتمند است که باید با احتیاط استفاده شود. اگر سابقه جنون دارید از آن استفاده نکنید.

ضد افسردگی:

آنغوزه از لحاظ تاریخی به عنوان داروی ضد افسردگی مورد استفاده قرار گرفته است. توانایی آن برای ایجاد شادی و کاهش افکار منفی باعث می شود که این فرد، آن را یک ضد افسردگی طبیعی قدرتمند کند.

متابولیسم ها را افزایش می دهد:

این مزیت شگفت انگیز آنغوزه به چندین مساله بهداشتی کمک می کند. آنغوزه تا حد زیادی سوخت بدن را افزایش می دهد. این باعث بهبود هضم غذا می شود. در نتیجه آن متابولیسم چربی را نیز تحریک می کند. این مانع گردش LDL یعنی کلسترول بد)در خون انسان می شود. بنابراین، آنغوزه شما را از تمام مشکلات قلبی ناشی از تشکیل کلسترول و تجمع، ایمن نگه می دارد.

بهبود فیزیک بدن:

آنغوزه به افزایش و حفظ سلامت قلب کمک می کند. هم چنین این یک داروی تنفسی مفید در برابر سرفه و تنفس است. بنابراین روشن است که این ادویه گیاهی، خون رسانی را به همه بافت ها و سلول ها افزایش می دهد. این افزایش تضمین می کند که هر سلول مقدار اکسیژن مورد نیاز را دریافت می کند. در نتیجه، خستگی جسمی را با ارائه یک فرصت برای ترمیم بافت های فرسوده کاهش می دهد.

ضد ضعف جنسی :

آنغوزه یک جز طبیعی قوی است که می تواند برای درمان چند مشکل مربوط به ضعف جنسی مورد استفاده قرار گیرد. این کار محرک جنسی را در زنان افزایش می دهد و به طور گسترده از مشکل انزال زودرس جلوگیری می کند. اثبات شده یک تنظیم کننده استرس است این امر به بهبود محرک جنسی مردان نیز کمک می کند.

آنغوزه ، یک گیاه و دهها خاصیت

ماسک های آنغوزه :

چگونه ماسک صورت ضد چروک با آنغوزه درست کنیم؟

گل سر شوی را با عسل و گلاب مخلوط کرده وخمیرنازکی را شکل دهید روی صورت خود بمالید و 15 دقیقه ماساژ دهید.

چگونه ماسک سفید کننده صورت درست کنید؟

یک گوجه فرنگی را له و با شکر مخلوط کنید مخلوط را خوب بزنید تا شکر در عصاره گوجه فرنگی حل شود آنغوزه را به مخلوط اضافه تا خمیر رقیقی را شکل دهید.

این ماسک صورت فوق العاده، می تواند چهره را تا 2 تن به طور طبیعی روشن تر سازد.

چگونه ماسک ضد جوش درست کنید؟

گل سرشوی را با گلاب مخلوط تا خمیر سفتی را شکل دهید چند قطره عصاره لیمو را و آنغوزه را به مخلوط اضافه و خوب بزنید.

این ماسک صورت فوق العاده، شما را از آکنه تا حد زیادی ایمن نگه می دارد. از آن به طور منظم دو بار در روز برای نتایج بهینه استفاده کنید. آنغوزه ، شکل گیری چربی بیش از حد را در پوست کنترل می کند این باعث می شود تا منافذ پوست عاری از کثیفی، روغن و چربی باشند. بنابراین، در نهایت آکنه از پوست به طور کامل تمیز می شود.

چگونه ماسک صورت برای جلوگیری از خشکی پوست درست کنید؟

به سادگی شیر/ گلاب و عسل را مخلوط و به آنغوزه اضافه و خوب ترکیب کنید. این ماسک را داخل یخچال نگهدارید سپس آن را بطور منظم به منظور جلوگیری ازخشکی روی صورت اعمال کنید.

آنغوزه ، یک گیاه و دهها خاصیت

چگونه ماسک نرم کننده مو درست کنید؟

ماست و عصاره چای سبز و روغن نارگیل را داخل کاسه ترکیب و به آنغوزه اضافه و خوب ترکیب کنید.

این ماسک را به طور منظم از ریشه تا نوک مو بمالید و بعد از1 ساعت که خشک شد آن را با آب ولرم بشویید.

طریقه مصرف گیاه انغوزه

برای درمان بیماری ها بهتر است روزانه 0.3 تا 1 گرم در سه نوبت (جمعا 0.3 تا 1 گرم در روز) از انغوزه استفاده نمایید.

طرز آماده کردن تنتور انغوزه:

در ظرف سربسته ای میزان 1 واحد انغوزه نیم آسیاب شده و 5 واحد الکل 80 درجه را مخلوط نمایید و برای مدت 10 صبر کنید و گاه گاه آن را هم بزنید.سپس آن را با پارچه ای صاف کرده و از آن روزی 1 تا 10 گرم استفاده کنید.

آنغوزه را با انواع خوراکی ها مثل سبزی ها، برنج و گوشت می توان مخلوط کرد. عطر تند آنغوزه هنگام مخلوط با روغن داغ ملایمتر می گردد. کمی از پودر آنغوزه را به همراه ادویه جات دیگر می توان به حبوبات یا گوشت بیافزایید.

مضرات گیاه انغوزه

مصرف انغوزه به علت گرمی بیش از حد برای افراد گرم مزاج مضر است.

مصرف آنغوزه برای افراد دچار بیماری کبدی ممنوع است.

مصرف زیاد آن سبب ابتلا به اسهال، نفخ، سوزش هنگام ادرار، سوزش معده، سردرد، گیجی و تشنج می شود.

صمغ آن سبب درماتیت های پوستی می شود.

استفاده زیاد آنغوزه به علت ویژگی های قاعده آورآن می تواند موجب سقط گردد پس نباید از انغوزه در دوران بارداری استفاده نمود.

استفاده 50 تا 100 میلی گرم آنغوزه در افراد دچار مشکل عصبی سبب تشنج می گردد.

استفاده از آنغوزه برای کودکان مضر است و موجب ایجاد مسمومیت می شود.

صمغ انغوزه با داروهای ضد انعقاد خون تداخل دارد و نباید این گیاه را با داروهای شیمیایی ضد تشنج استفاده نمود.

استفاده بیش از حد آن ممکن است سبب سرگیجه و سردرد و کاهش هوشیاری در هنگام کار شود.

بیماران مبتلا به بیماری فشارخون بالا یا پایین بهتر است از این گیاه استفاده نکنند.

آنغوزه ، یک گیاه و دهها خاصیت

اطلاعاتی در مورد گیاه آنغوزه:

طیف گسترده ای از کاربردهای آنغوزه نشان می دهد که بوی تند و ناخوشایند یک مساله تاریخی نبوده است. برگ ها و جوانه های تازه مثل سبزیجات پخته می شوند و به عنوان خوراک لذیذ شناخته می شود. ریشه نشاسته ای نیز برای درست کردن فرنی به کار می رود. ظاهرا جوشاندن گیاه به ازبین بردن بوی تعفن کمک می کند و باعث می شود که این گیاه ملایم تر باشد رزین صمغی که از گیاه به دست می آید به عنوان جایگزین سیر به فروش می رسد

چطور آنغوزه بکارید؟

اگر می خواهید کشت گیاه آنغوزه را به عهده بگیرید، ابتدا باید مقداری بذر مناسب به دست آورید. این گیاه گستره وسیعی از خاک و همچنین پ هاش را تحمل می کند، به آفتاب کامل نیاز دارد. دانه های بذردر پاییز یا اوایل بهار به طور مستقیم به بس ترهای آماده شده تبدیل می شوند جوانه زنی با قرار گرفتن در معرض شرایط مرطوب و سرد بهبود می یابد دانه های بذر روی سطح خاک با یک لایه نرم از شن به روی آن ها پاشیده می شود. دانه های فضایی 2 فوت از هم فاصله دارند و تا زمان رویش تا حد متوسط مرطوب باقی می مانند. پس از آن، آب هنگامی که خاک به چند اینچ پایین تر می رسد، خشک است.

گیاهان عموما پس از رشد چند فوت به تنهایی خودکفا هستند، اما برخی ممکن است به ستون چوبی نیاز داشته باشند. در برخی مناطق، آن ها می توانند خود بکارند، پس قبل از اینکه ، دانه بدهند، سرهای گل را از بین ببرید، مگر این که یک رشته از این گیاه را بخواهید. برداشت محصول به عنوان سبزیجات هنگامی که جوانه ها و برگ ها جوان و ترد هستند صورت می گیرد.