Menu

طرز تهیه خورش سیب خوشمزه در منزل

طرز تهیه خورش سیب خوشمزه در منزل
آرگا مگ

از انواع خورش های محبوب و خوش مزه خورش سیب می باشد، که به خاطر استفاده از میوه ی شیرین و خوش طعم سیب بسیار لذیذ و دوست داشتنی...

همان طور که از آلو و به خورش تهیه می کنیم، می توان از انواع سیب های خوشمزه هم خورش تهیه کرد، این غذا غذایی لرستانی می باشد که طعم شیرین و فوق العاده خاصی دارد که قطعا مزه اش تا ابد در دهانتان می ماند، به خصوص افرادی که ذائقه شیرینی دارند، مطمئنم که از این غذا لذت خواهند برد.

مواد مورد نیاز

  • سه عدد سیب
  • دویست گرم گوشت ران گوسفندی یا ماهیچه
  • یک قاشق سوپ خوری آرد ذرت
  • دو قاشق سوپ خوری سرکه
  • یک قاشق سوپ خوری پیاز داغ
  • مقداری شیره خرما
  • به مقدار کافی فلفل و نمک

طرز تهیه خورش سیب لذیذ

پیاز را خرد کنید، گوشت را هم خرد می کنید، درون قابلمه مقداری روغن ریخته و روی آتش می گذاریم تا داغ شود سپس گوشت و پیازهای خرد شده را درون قابلمه ریخته و تفت می دهیم، تا گوشت تغییر رنگ یابد، حالا قدری آب از قبل جوشانده شده را به آن اضافه می کنیم، درب قابلمه را گذاشته خوب زمان می دهیم تا گوشت پخته شود.

طرز تهیه خورش سیب خوشمزه در منزل

سپس در این مرحله پوست سیب ها را گرفته، دانه های آن را جدا می نماییم، داخل تابه ای دیگر سیب ها را داخل تابه ی ریخته شده می ریزیم، و قدری آن را تفت می دهیم.

طرز تهیه خورش سیب خوشمزه در منزل

هرچند وقت به گوشت سرکشی می کنیم، وقتی گوشت پخته شد، سیب ها را همراه با شیره انگور یا خرما ( به دلخواه شما می باشد) و سرکه به خورش بیافزایید. مدت زمان تقریبی بیست دقیقه جهت پخته شدن سیب مناسب می باشد، به مقدار کافی فلفل و نمک هم به خورش اضافه می گردد.

در اخرین مرحله از روش تهیه این خورش آرد ذرت را داخل ظرفی کوچک به قدری آب سرد اضافه کرده و خوب حل می کنیم. و آن را داخل قابلمه خورش می ریزیم و اجازه می دهیم تا خورش خوب جا بیفتد. پس از چشیدن غذا و آماده شدن آن آن را داخل کاسه ای کشیده و با برنج میل می کنید.

طرز تهیه خورش سیب خوشمزه در منزل

توجه داشته باشید که سیب ها نباید شکل خود را از دست بدهند و در غذا له شوند، هم چنین نیز می توانید با سیب های درشت تر یا سیب کامل هم این خورش را تهیه کنید، که باید سیب ها را به قطعه های درشت تری خرد کنید و اگر می خواهید سیب کامل در غذا باشد می توانید از سیب های گلاب و کوچک در تهیه آن استفاده کنید. که در فصل بهار فراوان یافت می شوند.

طرز تهیه خورش سیب خوشمزه در منزل

در این مطلب آموزشی ما طرز تهیه خورش سیب, یکی از خوش طعم ترین و خاص ترین خورش ها را برای شما تدارک دیدیم، امیدواریم حتما آن را در منزل تهیه کرده و طعم منحصر به فرد و فوق العاده آن لذت ببرید.