Menu

طرز تهیه خورش ماست اصفهانی و فوت و فن های پخت این غذا با روش اصلی

طرز تهیه خورش ماست اصفهانی و فوت و فن های پخت این غذا با روش اصلی
آرگا مگ

خورش ماست یکی از دسر های خوشمزه و سنتی استان اصفهان است که به دلیل کامل و مقوی بودن مواد تشکیل دهنده آن، به عنوان یک وعده غذایی نیز...

خورش ماست که مانند انواع سوپ به عنوان پیش غذا میل شده و اغلب دارای طعمی شیرین است، در دستور اصلی آن با گوشت گردن گوسفند تهیه می شود، اما در صورت دلخواه می توان به جای آن از گوشت قرمز استفاده کنید، اما در صورتی که منع مصرف گوشت قرمز دارید نیز می توانید گوشت مرغ و گوشت بوقلمون را جایگزین کنید.

طرز تهیه خورش ماست اصفهانی و فوت و فن های پخت این غذا با روش اصلی

جالب است بدانید که خورش ماست در اصفهان با شکر و گلاب تهیه شده، اما در دستور هندی آن از نمک و فلفل فراوان استفاده می شود، در مطالب قبلی شما را با طریقه پخت خورش پیاز، خورش کرفس و خورش بامیه آشنا کردیم، حال پیشنهاد می کنیم بعد از یادگیری دستور خورش ماست که شباهت زیادی به حلیم دارد، آن را در منزل تهیه کرده و لذت ببرید.

مواد لازم

  • ماست چکیده بی نمک/ دو و نیم کیلو گرم
  • گوشت گردن بدون استخوان/ ۲۵۰ گرم
  • پیاز/ یک عدد
  • زرده تخم مرغ/ ۲ عدد
  • شکر/ یک پیمانه سر خالی
  • آب/ ۲ تا ۳ پیمانه
  • نمک، زردچوبه، زعفران دم کرده و گلاب/ به مقدار کافی
  • خلال پسته، بادام و زرشک/ برای تزیین

طرز تهیه خورش ماست اصفهانی و اصیل

برای تهیه این خورش در ابتدا لازم است، گوشت را به همراه پیاز، مقدار کمی زردچوبه و آب در داخل یک قابلمه و بر روی حرارت بگذارید و اجازه دهید با حرارت ملایم بپزد.

بعد از پخت گوشت، آن را از روی حرارت بردارید، البته قبل از برداشتن قابلمه از روی حرارت مقداری نمک به منظور مزه دار کردن آن اضافه کنید، حال گوشت پخته شده را از استخوان جدا کنید و در داخل یک ظرف مناسب (مسی) با استفاده از گوشت کوب خوب آن را بکوبید تا حدی که نرم و کش دار شود.

سپس در این مرحله از طرز تهیه خورش ماست لازم است شکر، ماست و تخم مرغ را با هم ترکیب کرده و به خوبی هم بزنید، بعد این مخلوط را بر روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد.

طرز تهیه خورش ماست اصفهانی و فوت و فن های پخت این غذا با روش اصلی

زمانی که مایه به جوش آمد، می توانید گوشت کوبیده شده را به این ترکیب اضافه کرده و تا جایی که همه مواد به خوبی با هم مخلوط شوند، هم بزنید، در این مرحله مخلوط کش داری بدست آمده است.

اکنون زمان افزودن نمک، زعفران آب کرده و گلاب می باشد، حال خورش ماست را هم بزنید تا خوب جا بیفتد و بعد از اینکه آماده شد از روی حرارت بردارید و بگذارید تا خنک شود. در مرحله آخر خورش ماست را که درون یخچال قرار داده اید، بیرون آورده و با خلال بادام و پسته و نیز زرشک تزئین کرده و به عنوان دسر، پیش غذا و یا وعده غذای اصلی میل نمایید.

طرز تهیه خورش ماست اصفهانی و فوت و فن های پخت این غذا با روش اصلی

نکاتی مهم در تهیه خورش ماست اصفهانی

خورش ماست را به صورت سرد میل می کنند.

بنابراین بهتر می باشد که این خورش را بعد از آماده کردن تا ۲۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا خوب جا بیفتد و سپس میل کنید.

استفاده از ظروف روی برای کوبیدن گوشت در داخل آن مناسب نیست، زیرا موجب تیره و بد رنگ شدن غذا می شود.