Menu

طرز پخت و آماده سازی “پنکیک کدو حلوایی”

طرز پخت و آماده سازی “پنکیک کدو حلوایی”
نمناک

10 دقیقه زمان نیاز دارید تا “پنکیک کدو حلوایی” تان را آماده نمایید و نوش جان نمایید.

 مواد لازم برای پنکیک کدو حلوایی

 • شیر:یک و 1/2 پیمانه
 • آرد :2 پیمانه
 • پوره کدو حلوایی :یک پیمانه
 • شکر قهوه ای:3  قاشق سوپخوری
 • تخم مرغ :یک عدد
 • بیکینگ پودر:2 قاشق چایخوری
 • روغن:2 قاشق سوپخوری
 • بیکینگ سودا :2 قاشق سوپخوری 
 • دارچین :یک قاشق چایخوری
 • زنجبیل :1/2 قاشق چایخوری
 • نمک :1/2 قاشق چایخوری
طرز پخت و آماده سازی “پنکیک کدو حلوایی”

نحوه تهیه پنکیک کدو حلواییابتدا کدو را پوست گرفته و خرد نمایید، سپس با مقداری آب روی حرارت قرار دهید تا پخته و آب آن بخار شود. کدو را له کرده و با یک عدد تخم مرغ زده شده مخلوط نمایید.در ادامه باقی مواد را افزوده و خوب مخلوط نمایید تا مایه یکدستی درست شود، سپس آن را برای 10 تا 15 دقیقه در یخچال قرار دهید تا کمی خودش را ببندد.حالا تابه ای را روی حرارت قرار داده و اجازه دهید تا داغ شود، هر بار مقداری از مایه را در تابه بریزید و روی آن را صاف کنید و اجازه دهید تا طلایی شود.سپس آن را برگردانید تا طرف دیگرش هم طلایی گردد، پنکیک ها را به همین ترتیب آماده نمایید. در صورت تمایل می توانید مقداری عسل و کره روی پنکیک ها بریزید و میل کنید.

نحوه تهیه پنکیک کدو حلوایی

ابتدا کدو را پوست گرفته و خرد نمایید، سپس با مقداری آب روی حرارت قرار دهید تا پخته و آب آن بخار شود. کدو را له کرده و با یک عدد تخم مرغ زده شده مخلوط نمایید.در ادامه باقی مواد را افزوده و خوب مخلوط نمایید تا مایه یکدستی درست شود، سپس آن را برای 10 تا 15 دقیقه در یخچال قرار دهید تا کمی خودش را ببندد.حالا تابه ای را روی حرارت قرار داده و اجازه دهید تا داغ شود، هر بار مقداری از مایه را در تابه بریزید و روی آن را صاف کنید و اجازه دهید تا طلایی شود.سپس آن را برگردانید تا طرف دیگرش هم طلایی گردد، پنکیک ها را به همین ترتیب آماده نمایید. در صورت تمایل می توانید مقداری عسل و کره روی پنکیک ها بریزید و میل کنید.

ابتدا کدو را پوست گرفته و خرد نمایید، سپس با مقداری آب روی حرارت قرار دهید تا پخته و آب آن بخار شود. کدو را له کرده و با یک عدد تخم مرغ زده شده مخلوط نمایید.

در ادامه باقی مواد را افزوده و خوب مخلوط نمایید تا مایه یکدستی درست شود، سپس آن را برای 10 تا 15 دقیقه در یخچال قرار دهید تا کمی خودش را ببندد.

حالا تابه ای را روی حرارت قرار داده و اجازه دهید تا داغ شود، هر بار مقداری از مایه را در تابه بریزید و روی آن را صاف کنید و اجازه دهید تا طلایی شود.

سپس آن را برگردانید تا طرف دیگرش هم طلایی گردد، پنکیک ها را به همین ترتیب آماده نمایید. در صورت تمایل می توانید مقداری عسل و کره روی پنکیک ها بریزید و میل کنید.

طرز پخت و آماده سازی “پنکیک کدو حلوایی”

نکات تکمیلی در مورد پنکیک کدو حلوایی

پنکیک کدو حلوایی جزو کیک و شیرینی - انواع کیک میباشد زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 5دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 10دقیقه میباشد . پنکیک کدو حلوایی را می توانید در وعده صبحانه - دسر - سرو کنید . توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .