Menu

فال حافظ اصلی همراه با 2 تفسیر کامل از غزل | معنی کامل غزل و شاهد فال در پورتال خبری سرگرمی خبرتیوب

فال-حافظ-اصلی-خبرتیوب

فال حافظ اصلی

کلیک نمایید

فال حافظ اصلی

کسی که می خواهد به دیوان حافظ تفال بزند ابتدا باید در دل نیت و حاجت خود را بیان کند تا بتواند بهترین پاسخ را از فال حافظ بگیرد. نیت مهم ترین بخش فال حافظ است، نیت باید بدون ابهام باشد. پس از نیت معمولا جمله زیر را می گویند :

ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی؛ تو را به خدا و به شاخ نبات ات قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا بر آورده سازی.

برای مشاهده فال حافظ خود روی دکمه زیر کلیک فرمایید :

فال حافظ اصلی

فال حافظ یکی از مشهورترین و مهم ترین فال هایی می باشد که در میان ایرانیان رایج است در این مطلب قصد داریم هم بصورت آنلاین برای شما فال حافظ بگیریم و هم آداب رسوم صحیح گرفتن «فال حافظ» را به شما عزیزان شرح دهیم.

اولین راه برای گرفتن فال حافظ مراجعه به کتاب غزلیات حافظ میباشد که معمولا تعبیر، ترجمه و تفسیر را به طور کامل شامل نمیشود. راه دیگر گرفتن فال حافظ که این روزها بسیار مرسوم میباشد مخصوص شما عزیزانی است که به اینترنت دسترسی دارید به اینگونه که میتوانید با جستجوی متن «فال حافظ خبرتیوب» در گوگل فال حافظ خود را به طور کامل در هر زمانی از شبانه روز همراه با دو تفسیر و شاهد فال و معنی غزل مشاهده و تفألی به غزلیات حافظ بزنید.


خواجه شمس الدّین محمّد حافظ شیرازی:

« خواجه شمس الدّین محمّد حافظ شیرازی »، شاعر قرن هشتم هجری، بلندآوازه ترین شاعر ایران است. گرچه در عرصه ی جهانی به اندازه ی خیّام مشهور نشده است، ولی در وطن خویش، نامدارتر از «مولوی»، «سعدی»، «خیام»، «عطّار»، «نظامی» و دیگر شاعران پرآوازه ی ایران است. بیش از هر شاعر دیگری دیوانش تصحیح و چاپ شده است و هر کسی از ظنّ خود، یار او گردیده است.

«حافظ» را همگان از فقیه گرفته تا رِندخراباتی دوست دارند و هر کسی اشعار او را آن طوری که دوست دارد معنا می کند، چون حافظ با این که از همگان بلند آوازه تر است، با این حال کم تر درباره ی او می دانیم و زندگی و افکارش را فقط در آینه ی آثارش می توان دید. رازآمیز بودن زندگی او و همچنین چند معنایی شعرش، باعث شده است اقبال زیادی به فال او به وجود بیاید.

چه خوب است که مَحرمی چنین داریم که دیوانش را کنار کتاب آسمانی مان گذاشته ایم و هروقت دل مان می گیرد، یا بر سردوراهی مانده ایم از او مدد می جوییم. گاه بدون این که بر سر دوراهی مانده باشیم، دوست داریم به دیوان او تفألی بزنیم و خبری از آینده بگیریم. با توجه به اینکه دیوان خواجه حافظ شیرازی در بین مردم و پس از قرآن مجید، در ایران پر طرفدارترین کتاب بوده و غزلیات نغز حافظ بر دل هر خواننده ای می نشیند، اقبال مردم به خواندن دیوان وی و گرفتن فال حافظ کاملا منطقی می باشد.

گاهی درک ادبیات و معنی غزلیات حافظ ممکن است برای ما دشوار باشد. به همین خاطر اغلب طرفداران به دنبال فال حافظ با معنی و تقسیر کامل ترجیحا فال حافظ آنلاین خبرتیوب هستند. بر همین اساس در پورتال خبری سرگرمی خبرتیوب فال حافظ اصلی را به صورت آنلاین به همراه تفسیر و معنی کامل غزل قرار داده‌ایم تا شما عزیزان به ‌راحتی بتوانید تفألی به فال حافظ بزنید.

معنی فال چیست؟

علم فال، علمی است که بوسیله آن برخی از حوادث آینده دانسته میشود. و این کار بوسیله تعبیر کلام یا گشودن قرآن یا کتب بزرگان مثل دیوان حافظ و مثنوی و نظایر آن که به تفأل شهرت دارد انجام می پذیرد. برخی از علمای دین تفاؤل با قرآن را مجاز شمرده، به گفته بعضی از صحابه استناد جسته اند که محمد (ص) تفاؤل را دوست میداشت.

فال در لغت به معنای طالع، بخت، پیشگویی و نیز عاقبت بینی است. کلمه ای عربی است و در فارسی یعنی شگون، هم در معنای خوب و هم در معنای بد. فال گرفتن یعنی اطلاعات از ناشناخته ها، و در عربی به فال خوب زدن، «تفأل» و به فال بد زدن «طیره» می گویند. در فارسی، فال خوب زدن را «مروا» و فال بد زدن را «مرغوا» گویند که از دو کلمه «مرغ» و «آوا» تشکیل شده است. ایرانیان با آواز و جهت حرکت پرندگان فال می زده اند؛ مثلاً با دیدن عقاب به عقوبت و هدهد به هدایت پی می برده اند.

فال حافظ آنلاین با تفسیر و معنی کامل غزلیات:

خواجه حافظ شیرازی یا همان لسان‌الغیب یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین شاعران ایرانی است به طوری که از قدیم تا به امروز در خانه هر ایرانی یک کتاب دیوان حافظ یافت می‌شود. فارغ از زیبایی غزلیات حافظ موضوع تفال و به عبارتی مشورت با حافظ از دلایل اصلی محبوبیت فال دیوان حافظ است. این کار را معمولاً بر سر سفره ی هفت سین انجام می دهیم یا بر کرسی شب یلدا.

این رسم از قدیم در خانواده های ایرانی مرسوم بوده است و اگرچه کرسی را جمع کرده ایم، ولی همچنان دیوان حافظ در برابر ما گشوده است.برخی حافظ را «لسان‌الغیب» می‌گویند یعنی کسی که از غیب سخن می‌گوید و بر اساس بیتی از شعر حافظ او معتقد است که هیچ‌کس زبان غیب نیست:

 • ز سر غیب کس آگاه نیست قصه مخوان
 • کدام محرم دل ره در این حرم دارد

روش صحیح گرفتن فال حافظ چگونه است؟

برای گرفتن فال حافظ مراحل زیر را انجام دهید:

 • ۱- ابتدا چشمها را بسته و سپس نیت کرده
 • ۲- چند نفس عمیق بکشید سپس جمله زیر را بخوانید:
  ای حافظ شیرازی، تو مَحرم هر رازی، تو را به خدا و شاخ نباتت قسم می دهم، که هرچه صلاح و مصلحت می بینی، برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده سازی.
 • ۳- برای شادی روح حافظ، صلوات یا فاتحه ای نثار نمایید!:
 • ۴- روی دکمه نمایش فال کلیک کنید تا پس از آن متن غزل به همراه تفسیر فال حافظ برای شما نمایان شود!

شاهد فال حافظ چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

مورد بعدی که به عنوان شاهد فال معروف است معمولا غزل بعدی یا غزل هفتم بعد از غزل فال را شاهد فال حافظ در نظر می گیرند. زمانی که تفسیر فال شما با نیت شما همخوانی نداشته باشد میتوان به جای گرفتن فال دوباره از شاهد فال خود استفاده کنید.

چگونه فال حافظ مان را تعبیر و تفسیر کنیم؟

بعضی از کتاب های فال حافظ خودشان تعبیری کوتاه در انتهای هر غزل نوشته اند اما شما میتوانید در پورتال خبری سرگرمی خبرتیوب فال حافظ اصلی را همراه با ۲ تفسیر و شاهد و معنی مشاهده کنید.

دیگر قسم ها برای فال گرفتن چیست؟

شما میتوانید از دیگر قسم ها برای تفأل زدن به فال حافظ اصلی کمک بگیرید که در زیر به آنها اشاره شده است:

 • ای حافظ شیرازی، تو مَحرم هر رازی، تو را به خدا و شاخ نباتت قسم می دهم، که هرچه صلاح و مصلحت می بینی، برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده سازی
 • ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، تو را خدا و شاخه نباتت قسم می‌دهم، و به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشایی
 • ای حافظ شیرازی، تو مَحرم هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی
 • ای خواجه حافظ شیرازی، تو که دانای هر رازی، آینده ما را خوب بنوازی

نکات مهمی که قبل از تفأل به فال حافظ باید رعایت کرد چیست؟

 • گرفتن بیش از ۲ بار فال حافظ، در یک زمان برای یک نفر،اشتباه و بی احترامی به حافظ تلقی می شود.
 • در صورتی که نتیجه فال شما با نیت شما همخوانی نداشته باشد باید از شاهد فال حافظ استفاده کنید.

برای این منظور بعد از گرفتن فال حافظ اصلی در زیر فال، شما دکمه ای با نام «شاهد» مشاهده میکنید که با کلیک کردن و یا لمس دکمه شاهد، فال شما به نمایش در خواهد آمد.