Menu

ماجرای بغل کردن بالش در رختخواب+ جزئیات

ماجرای بغل کردن بالش در رختخواب+ جزئیات
پارس نیوز

پشت عادت بغل کردن بالش در هنگام خواب دلایل دیگری وجود دارد که در گزارش زیر به آن خواهیم پرداخت.

بسیاری از ما هنگام خواب تا بالش عزیزمان را بغل نکنیم خواب مان نمی‌برد. اگر شما هم از این دسته هستید باید بدانید که این عادت گرچه ممکن است به این مربوط باشد که در دوران کودکی عادت داشتیم به حالت جنینی بخوابیم، اما حالا به این شکل نمی‌خوابیم تا به دوران کودکی مان برگردیم. در حقیقت پشت عادت بغل کردن بالش در هنگام خواب دلایل دیگری وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

۱- خروپف و وقفه تنفسی در خواب را کم می‌کند

وقفه تنفسی در خواب نوعی اختلال خواب است که باعث می‌شود تنفس فرد روانی‌ که باید را نداشته باشد. این مسأله باعث قطع مکرر خواب می‌شود، در نتیجه در طول شب دائماً از خواب بیدار می‌شوید، صبح احساس خستگی می‌کنید و تمام روز خواب آلود هستید.

عادت بغل کردن بالش هنگام خواب فواید فیزیکی دارد، به گونه‌ای که از مشکل وقفه تنفسی در خواب می‌کاهد. با بغل کردن بالش، تکیه گاهی برای کل بدن فراهم می‌شود و می‌توانید به پهلو بخوابید.

چرا بعضی‌ها تا بالش خود را بغل نکنند خواب شان نمی‌برد؟

۲- دلتان نمی‌خواهد احساس تنهایی کنید

بغل کردن بالش برای بعضی‌ها هم این احساس را به وجود می‌آورد که انگار کسی را در آغوش گرفته اند.

درست است که ما همیشه دوست نداریم موقع خوابیدن کسی را بغل کنیم، اما وقتی دائماً احساس تنهایی کنیم و از این وضعیت هم خسته شده باشیم، به چیزی نیاز پیدا می‌کنیم تا بتوانیم آن را در آغوش بگیریم، حتی اگر معنی اش بغل کردن یک بالش باشد.

۳- داشتن یک ارتباط و پیوند مستحکم برای شما اهمیت زیادی دارد

بغل کردن بالش یک راحتی عاطفی هنگام خواب برای شما ایجاد می‌کند. این مدل خوابیدن نشان می‌دهد شما در حقیقت یکی از آن دست افرادی هستید که داشتن یک ارتباط و پیوند مستحکم در روابط خود، به خصوص با اعضای خانواده، اهمیت زیادی برایتان دارد. شما حاضرید برای کمک به کسانی که دوست شان دارید و برایتان مهم هستند تا آن سر دنیا هم بروید.

۴- عادت دارید موقع خواب چیزی را بغل کنید

اگر از آن دست آدم‌هایی هستید که یک برنامه‌ مشخص را به خاطر اینکه برایشان مفید و کمک کننده بوده در پیش می‌گیرند، مثل بیدار شدن حدود یک ساعت مشخص یا انجام کار‌هایی مشخص در هنگام صبح و شب، باید بدانید که شما از آن آدم‌های برنامه محور هستید.

به همین دلیل اگر هر شب قبل از خواب بالش تان را بغل می‌کنید، معنایش این است که این هم یکی از آن برنامه‌های همیشگی شما است.

۵- با هجوم آوردن اضطراب میل به بغل کردن چیزی پیدا می‌کنید

اضطراب خوابیدن را سخت‌تر می‌کند. وقتی احساس اضطراب می‌کنید، بهتر است رختخواب تان را به یک نقطه‌ی امن و راحت تبدیل کنید. افراد مضطرب برای کم کردن حس اضطراب خود شاید به یک آغوش نیاز داشته باشند.