Menu

راهکار‌های مناسب درمان اعتیاد اینترنتی کودکان

راهکار‌های مناسب درمان اعتیاد اینترنتی کودکان
پارس نیوز

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا درباره راهکار‌های مناسب درمان اعتیاد اینترنتی کودکان توضیحاتی داد.

سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا درباره راهکار‌های کنترل و درمان اعتیاد اینترنتی کودکان در فضای مجازی گفت: امروزه اغلب کودکان و نوجوانان به سوی انجام بازی‌های رایانه‌ای روی آورده‌اند و بیشتر اوقات خود را در فضای مجازی و با انجام این بازی‌ها سپری می‌کنند.

وی افزود: برای کنترل و همچنین پیشگیری از عواقب نامطلوب انجام بیش از حد بازی‌های رایانه‌ای و ماندن در فضای مجازی توسط فرزندانمان، رعایت نکات ایمنی و انجام برخی از اقدامات توسط والدین، امری ضروری است.

سرهنگ رجبی با بیان اینکه والدین باید زمان مشخصی را برای استفاده فرزندانشان از اینترنت و فضای مجازی تعیین کنند، تصریح کرد: تعیین زمان مشخص و مناسب برای استفاده از فضای مجازی و انجام بازی‌های رایانه‌ای می‌تواند به والدین در کنترل فرزندانشان کمک کند.

وی افزود: باید با تعیین پاداش و تنبیه رفتار‌های کودک را در استفاده از اینترنت و ابزار‌های فناوری اطلاعات کنترل کرد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا ادامه داد: والدین باید فعالیت‌های فیزیکی و سرگرمی‌های خارج از فضای مجازی را جایگزین فعالیت کودک در اینترنت کنند تا هم فرزندان از حالت ساکن ماندن در خانه خارج شوند و هم اینکه تحرک کودکان باعث ایجاد شادابی و نشاط در روحیه و اعمال آن‌ها شود.

وی با بیان اینکه اعضای خانواده به هنگام استفاده کودک خود از اینترنت، بر فعالیت او نظارت داشته باشند، افزود: والدین برای استفاده کودک از اینترنت باید هدفی تعیین کنند و در چارچوب آن امکان استفاده از فضای مجازی را برای او فراهم کنند.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: باید تعاملات اجتماعی و خانوادگی کودکان را در محیط پیرامون افزایش دهید تا آن‌ها بیشتر در اجتماع قرار گیرند تا اینکه به پای رایانه، تبلت‌ها و بازی‌های رایانه‌ای و ... بنشینند.