Menu

اگر این واکسن را زدید، دز سومش را یک ماه بعد تزریق کنید

اگر این واکسن را زدید، دز سومش را یک ماه بعد تزریق کنید
پارس نیوز

رییس انستیتو پاستور گفت: افراد بالای ۱۸ سال و بزرگسال به فاصله 1ماه از تزریق دز دوم می‌توانند دز یادآور واکسن پاستوکووک را تزریق کنند.

اعلیرضا بیگلری در یک گفت وگوی تلویزیونی تصریح کرد: واکسن پاستوکووک در سطح ملی و جهانی به عنوان یک واکسن  شاخص  شناخته می شود.

وی ادامه داد: با تکیه بر نتایج کارآزمایی که در  کوبا  و  ایران  داریم، این واکسن از مهر ماه وارد سبد  واکسیناسیون  شد و در اختیار مردم قرار گرفت

بیگلری با بیان اینکه واکسن پاستوکووک یک واکسن کامل و مجوز استفاده را نیز دریافت کرده است، افزود: تزریق کنندگان بزرگسال واکسن پاستوکووک، به فاصله یک ماه از تزریق دز دوم، می توانند دز یادآور این واکسن را تزریق کنند.

بیگلری تصریح کرد:  والدین  با اطمینان خاطر می توانند از واکسن پاستوکووک برای فرزندان خود استفاده کنند.

بنا بر این گزارش، واکسن کرونای مشترک انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران در کوبا به عنوان «سوبرانا۲» و در ایران به عنوان پاستوکووک نامگذاری شده است.

مطالعه کارآزمایی بالینی فاز سوم واکسن مشترک انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا از ششم اردیبهشت سال جاری در هشت شهر و با حضور ۲۴ هزار داوطلب آغاز شد.

مجوز مصرف اضطراری این واکسن اوایل تیر ۱۴۰۰ نیز در ایران صادر شد. مطالعه واکسن سوبرانا ۲ در کوبا روی کودکان انجام شده و این کشور مجوز مصرف اضطراری برای  کودکان  را دریافت کرد.

منبع: زنهار

خورشت سیب ترش شیرازی ؛ ساده و لذیذ + طرز تهیه 3 مدل خورشت سیب

درمان سرفه های خلط دار ؛ علائم، انواع و راه‌های درمان

حمام خرم سلطان استانبول + آدرس ، اطلاعات و تصاویری از معماری زیبایش

تناسب اندام و شادی را جدی بگیرید | رازهایی که نباید فراموش کنید !

راه‌های غلبه بر تنبلی و توصیه‌های ساده برای بهتر شدن زندگی فردی